КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Ракетний скандал навколо України та КНДР Порошенко хоче обговорити на Радбезі ООН

Президент України Петро Порошенко доручив МЗС ініціювати розгляд непричетності країни до ракетної програми в Північній Кореї на засідання Ради безпеки ООН.
Про це повідомляє прес-служба глави держави.
Нагадаємо, 14 серпня американське видання The New York Times з посиланням на висновки фахівця з ракетних питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкла Еллемана поширила припущення, що ракету МБР Hwasong-14, запущену в липні КНДР, було оснащено ракетним двигуном, створеним на основі розробленого в 60-ті роки РД-250. Найбільш імовірним постачальником технологій для двигуна корейської МБР видання назвало українське держпідприємство «Південмаш».
Щодо доручення Порошенка, то він дав його зовнішньополітичному відомству після заслуховування звіту робочої групи, яка перевіряла інформацію The New York Times про можливі поставки державним підприємством «Південмаш» ракетних двигунів до КНДР.
«З урахуванням висновків комісії, хочу доручити Міністерству закордонних справ України підготувати групу експертів та ініціювати розгляд зазначеного питання на закритому засіданні Ради безпеки ООН», – сказав Порошенко.
«Окремо потрібно оприлюднити висновки робочої групи і Міжвідомчої комісії та проінформувати наших міжнародних партнерів та ініціювати проведення аналогічного розслідування відповідними країнами. В першу чергу, таку ж відкритість має продемонструвати Російська Федерація», – зазначив український президент.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share