КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Після відходу з Донбасу Москва залишить сценарій, щоб далі впливати на ці території, – Тимчук

Сценарій швидкого виведення російських військ із Донбасу є занадто оптимістичним. Проте, якщо таки буде прийнято таке рішення, то Москва залишає за собою якийсь сценарій, щоб далі все одно якось впливати на ці території.
Таку думку у своїй колонці на сайті видання «Апостроф» висловив нардеп України на керівник групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук, коментуючи заяву заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньопереміщених осіб Юрія Гримчака про те, що Росія піде з Донбасу.
«Виникає кілька питань. По-перше, якщо прийнято рішення про виведення військ з Донбасу, то, в будь-якому випадку, Москва залишає за собою, я впевнений на 300%, якийсь сценарій, щоб далі все одно якось впливати на ці території», – висловив переконання Тимчук.
Він зазначив, що можна розглядати проблему тільки комплексно: питання виведення російських військ і те, що буде після цього – який сценарій реінтеграції Донбасу в Україні бачать у Москві.
«А це принципово, ми знаємо. Це включає послідовність проведення місцевих виборів, взяття кордону під контроль і так далі. У питанні контролю над кордоном, насправді, якраз камінь спотикання: від цього залежить, чи зможе Україна повноцінно взяти під контроль цю територію, або ж Росія все одно буде якимось чином проштовхувати особливий статус тощо», – мовиться у матеріалі нардепа.
Тимчук припустив, що буде показовим період приблизно з початку до середини вересня.
Справа в тому, що ще взимку — на початку весни ми отримували інформацію, що Москва орієнтувала ватажків «ЛНР»-«ДНР» на готовність до проведення на окупованих територіях так званих «місцевих виборів», – зазначив керівник «Інформаційного спротиву».
Він додав, що спочатку розглядалися два варіанти. Перший – за законодавством України, тобто під контролем міжнародних організацій. І другий варіант – проведення «самостійних» виборів під контролем Москви.
Тимчук додав, що були підготовлені два списки кандидатів до органів місцевої влади: «У першому випадку кандидатами визначалися товариші без якогось яскравого шлейфу за собою, тобто не військові злочинці. А в другому були зібрані люди в дусі «Новоросії».
Я думаю, що якщо на початку вересня ми будемо отримувати інформацію, що все-таки є команда з Москви готуватися до «місцевих виборів», то інформація про виведення російських військ з Донбасу буде тільки прикриттям, – пише Тимчук.
«Потрібно вірити в краще, але моніторити те, що відбувається в цих районах. Тільки завдяки цьому ми зрозуміємо, чи налаштована Москва на якийсь такий варіант, або ж це тільки прикриття і вішання локшини на вуха нам і нашим американським партнерам», – резюмував нардеп.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share