КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Про що домовилися помічник Путіна і спецпредставник США: думка експерта

Помічник Путіна Сурков і сперцпредставник США по Україні Волкер приїхали на свою першу зустріч не з голими руками. І в одного, і в другого були певні пропозиції і плани. І тепер на основі них вони робитимуть спільний план, де будуть враховані пропозиції Росії і США. Ці пропозиції можуть стосуватися припинення гарячої фази війни або заморозки конфлікту на Донбасі.
Таку думку сайту «24» висловив політичний експерт Сергій Постоловський.
Російська сторона могла пропонувати замороження конфлікту, відкладення на невизначений термін питання анексії Криму і виведення своїх військ з Донбасу. Американська, швидше за все, піднімала питання контролю за україно-російським кордоном. І саме ця пропозиція може стати гарячою спірною точкою під час досягнення домовленостей, – говорить політолог.
За словами Постоловського, для того, щоб конфлікт заморозити, як того хоче Росія, потрібно щось запропонувати взамін. В ЗМІ прозвучала інформація про прихильність США і Росії Мінським домовленостям. Тобто, зауважує експерт, мова йде про особливий статус Донбасу і місцеві вибори в ОРДЛО. При цьому не виключається введення миротворчої місії ОБСЄ. Тобто, зазначає Постоловський, сценарій може бути таким: російські збройні сили виходять з Донбасу, проросійські бандформування зачищаються українськими правоохоронцями, і тоді починає діяти миротворча місія.
Однак Росія ні за що не погодиться віддати контроль за україно-російським кордоном. Тому що тоді Москва втрачає вплив на Україну через окуповані території. Тому не виключено, що сторони дійдуть згоди про спільний контроль – місії ОБСЄ або росіян, американців і українців, – вважає Сергій Постоловський.
При цьому політолог переконаний, що після зустрічі Волкера і Суркова далі все розвиватиметься досить швидко. І до Нового року можна очікувати певного рішення по врегулюванню конфлікту на сході України.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share