КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Провайдер Wnet вважає обшуки СБУ необґрунтованими

Інтернет-провайдер Wnet (Дабл-Ю Нет Україна) назвав необґрунтованими та безпідставними обшуки в офісі компанії, проведені співробітниками Служби безпеки України (СБУ) 1 червня 2017 року. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Wnet.

Наголошується, що обшук проводився протягом 17 годин. Були вилучені маршрутизатори, сервери і жорсткі диски, що забезпечують роботу мережі, а також більше половини офісних ноутбуків. Загальний фінансовий збиток у компанії оцінюють в 3 млн гривень. У прес-службі підкреслили, що окремо вилучено понад 70 тис. гривень волонтерської допомоги ВСУ, створені технологічні проблеми, постраждала ділова репутація компанії.

У компанії переконані, що дії СБУ несуть пряму загрозу стабільному наданню телекомунікаційних послуг клієнтам компанії — бізнесу, державних структурам та органам влади, серед яких: система держзакупівель Prozorro, ряд посольств і міжнародних організацій, Консультативна місія ЄС в Україні, а також комплексна система відеоспостереження столиці.

За версією СБУ, ТОВ «Дабл-Ю Нет Україна» має взаємоз’єднання мереж з ТОВ «КримКом Південь» (оператор, що знаходиться в Криму, зареєстрований за законодавством РФ). Проте, в компанії відзначають, що в квітні 2016 року, був укладений договір на надання послуг між ТОВ «Дабл-Ю Нет Україна» і ТОВ «Кримком Україна».

Крім того, компанію звинувачують у забезпеченні транзиту трафіку по каналах передачі даних на територію АР Крим.

Президент Wnet Олексій Клєщевніков заявив, що «Дабл-Ю Нет Україна» не веде господарську діяльність та не надає телекомунікаційні послуги на території АРК і ніколи не мала власних каналів в АРК. Більш того, за його словами, компанія є інтернет-провайдером, а не оператором зв’язку, що експлуатує мережу.

«Відповідно, не має з’єднань з чужими мережами, тому не може мати взаємоз’єднання мереж з ТОВ «Кримком Південь». У грудні 2016-го співробітники НКРЗІ, державного контролюючого органу у сфері телекомунікацій, провели планову перевірку ТОВ «Дабл-Ю Нет Україна». Будь-яких порушень порядку маршрутизації трафіку виявлено не було», — заявив президент компанії.

Він звернув увагу, що компанію звинувачують в «Фінансуванні посягання на територіальну цілісність та конституційний лад України (ч. 3 ст. 110_2 Кримінального кодексу України), акцентуючи увагу на цифру у понад 300 000 грн.

«Фактом є те, що ТОВ «Кримком Україна» — український оператор, з яким у компанії «Дабл-Ю Нет Україна», як і в інших українських операторів/провайдерів, що діють господарські договори, за якими здійснюються взаєморозрахунки за надані послуги. За таким же договорами «Дабл-Ю Нет Україна» і «Кримком Україна» ведуть взаємні розрахунки. За 2 роки «Дабл-Ю Нет Україна» сплатила «Кримком Україна» близько 300 000 грн. «Кримком Україна» сплатила «Дабл-Ю Нет Україна» за цей же період близько 200 000 грн. Це операційна діяльність, яка здійснювалась у межах України. При цьому фактом є те, що за останні 2 року компанія перерахувала до бюджетів всіх рівнів понад 10 000 000 грн податків і зборів, а також волонтерська допомога на потреби ЗСУ, зібрана з особистих коштів працівників компаній, склала близько 1 000 000 грн», — заявив Клєщевніков.

Він також повідомив, що за минулий тиждень компанія провела ряд консультацій з міжнародними організаціями та зарубіжними партнерами, серед яких: представництво Бізнес-омбудсмена в Україні, посольство Великобританії в Україні, посольство США в Україні, Офіс із залучення та підтримки інвестицій при Кабінеті міністрів України.

«Ми отримали підтримку і запевнення в наданні допомоги в межах повноважень цих організацій. Будь-який бізнес веде спілкування з державою на різних рівнях: фіскальному, правовому і по лінії безпеки. Таке спілкування не завжди проходить гладко. Протягом майже 20 років роботи компанії на ринку нам завжди вдавалося знаходити способи законної взаємодії з будь-якими державними органами України. Але існують священні поняття, якими ми не торгуємо: честь, совість і патріотизм. Чому з компанії патріотів намагаються зробити зрадників Батьківщини? Кому і навіщо це потрібно? З якою метою формують образ внутрішнього ворога, коли у країни зовнішніх ворогів достатньо?», — резюмував президент компанії.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share