КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Портников пояснив, чому мітинги в Росії нічого не змінять

Попри антикорупційні мітинги, якими би масштабними вони не були, російському керівництву боятися нічого. А про повторення українського Майдану – мова взагалі не йде.
Таку думку висловив відомий український журналіст і експерт з міжнародних питань Віталій Портников в колонці для «Крим.Реалії».
За його словами, і російська влада, і російське суспільство однаково боїться повторення українського Майдану у своїй країні.
«Майдан – він якраз не про кров, він про легітимність. Обидва українські Майдани змогли відбутися і перемогти саме тому, що у протестувальників була база представництва в українському парламенті. Громадяни знають, що їх є кому представляти під час переговорів з владою, і це не якісь пройдисвіти і самозвані мітингові оратори, а ті, за кого вони голосували зовсім недавно або відносно недавно», – пише Портников.
Журналіст впевнений, що нічого подібного в Росії не відбудеться. Адже в РФ взяту курс на «імітацію парламентаризму». Тому активісти, які вийшли на протести 12 червня, не можуть розраховувати на переговорний процес з владою.
Саме тому українці – що в парламенті, що на вулиці – дійсно можуть сказати про себе «ми тут влада». А росіяни про себе цього сказати не можуть – навіть коли їх багато, дуже багато на будь-якому з мітингів, – підсумував він.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share