КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

ОРДЛО можуть визнати тимчасово окупованими, – експерт про заяву Турчинова

Заява Турчинова про необхідність змінити формат АТО, оскільки в його рамках окуповані території звільнити неможливо – це насамперед результати впливу громадської думки і ЗМІ, які змусили керівництво країни змінити риторику. По-друге, розпочалися передвиборчі перегони, і політики намагаються вдягнути жовту майку лідера і першими дійти до фінішної прямої.
Таку думку сайту «24» висловив військовий експерт Дмитро Снєгірьов.
За словами експерта, така зміна владної риторики свідчить про те, що керівництво держави зрозуміло, що подальше загравання з приводу того, що ОРДЛО – це українська територія і ми повинні безкоштовно забезпечувати їхню життєдіяльність, не відповідають суспільним настроям. Більше того, в умовах економічної кризи такі дії відверто злочинні.
Влада не може не рахуватися із суспільними настроями, коли складно пояснити звичайному українцю, чому він має платити за свого «брата», який мешкає на окупованій території і не платить комунальні послуги. Тоді, як у нас тарифи на комунальні послуги зросли мінімум удвічі. І риторикою щодо збереження територіальної цілісності вже не проймеш, коли гаманець порожній, – зауважує Снєгірьов.
Чимале значення у зміні риторики і погляду на ситуацію на Донбасі, на переконання експерта, зіграла і економічна блокада.
Економічна блокада, незважаючи на весь той тиск і інформаційну хвилю, мала позитивний результат. Адже існували корупційні схеми закупівлі вугілля, це була ширма для заробляння грошей. В результаті стало зрозуміло, що де-факто і де-юре ці території треба визнавати окупованими. Схоже, що влада погодиться на такі вимоги, – вважає Дмитро Снєгірьов.
Як зауважив політолог, заяву Турчинов зробив після того, як він побував у зоні АТО. І це, на його думку, не випадково.
«Всі готуються до виборів, переформатування команд. Ті майбутні учасники перегонів, які перебувають у владних кабінетах, не мають бажання полишати свої посади. Тому будуть змушені рахуватися із суспільною думкою. А сьогодні настрої серед українців такі – визнати території окупованими і з розумінням ситуації підходити до питання їхнього звільнення», – наголосив Дмитро Снєгірьов.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share