КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Не ний! 8 технік для майбутніх оптимістів

toa-heftiba-274947

«Усе погано». «Я такий невдаха». Якщо ти часто вживаєш ці фрази – час зупинитися й перестати скаржитися на життя. Повір, це цілком можливо: достатньо використати правильну техніку.

1. Фіксуй скарги

Можеш використовувати різні методи. Наприклад, носи на руці спеціальний браслет і щоразу, коли починаєш скаржитися, надягай його на іншу руку. Спершу ти можеш робити це приблизно сто разів на день, але з часом будеш знаходити все менше причин для скарг.

Або ж заведи щоденник скарг (не надто привабливо звучить, еге ж?) і занотовуй усі скарги, які висловив протягом дня. Якщо соромишся займатися цим при свідках, можеш робити підсумки ввечері. Сенс методу – усвідомити, як часто ти скаржишся.

А ще – рано чи пізно тобі набридне знімати-надягати браслет або робити нотатки. Отже, і скаржитися почнеш менше.

2. Використовуй метод «позитивного “алеˮ»

Іноді ти просто не розумієш, як можна не скаржитися: обставини ж змушують. Ми не сперечаємося, у житті буває всяке, але й вихід є завжди.

У кожній ситуації, навіть дуже неприємній, шукай позитивні моменти. У цьому й полягає сенс методу «позитивного “алеˮ» – ти начебто скаржишся, але відразу знаходиш щось хороше.

Нариклад: «Я не поїду на музичний фестиваль, адже маю іспити. Але все одно зможу на кілька годин вибратися з друзями на природу». «Я мушу написати реферат на 10 сторінок від руки, але вдосконалю почерк». «Я пропущу круту зустріч через хворобу, але зможу дочитати книжку, яку довго відкладав».

дівчина

3. Зміни установки

Замість «я повинен», «я змушений», відтепер вживай «мені потрібно», «я хочу», «я прагну». Так ти перетвориш скиглення на шалене бажання діяти. От порівняй: «Я змушений сісти за курсову» і «Я прагну сісти за курсову». «Я повинен влаштуватися на роботу» і «Я хочу влаштуватися на роботу». Одразу ж з’являється мотивація, чи не так?

4. Став запитання й давай на них відповіді

Не зациклюйся на одній скарзі занадто довго – одразу перебивай її запитаннями. «Як я можу вже зараз змінити те, що не подобається?», «Що зробити, щоб припинити скаржитися?»

Ти здивуєшся, але відповіді доволі прості. Наприклад, якщо в тебе жахливий настрій через дурнуватий дощ і холод – з’їж щось солоденьке. Якщо знову горять дедлайни й ти стомився – випий зеленого чаю та почитай улюблену книжку.

Так, це дуже просто й не займає багато часу, але ти стаєш задоволеним і припиняєш скаржитися. Сенс методу – скоротити ланцюжок «проблема – скарга – рішення» до «проблема – рішення».

5. Припини шукати винних

Дуже часто ми скаржимося за наступним формулюванням: «Керівник своєю критикою зіпсував мені настрій», «Одногрупник своїм проханням знищив усі плани».

Легко скаржитися, коли можна скинути власну провину на когось іншого. Варто запам’ятати просту істину: в усьому, що відбувається у нашому житті, винні ми самі. Тому бери на себе відповідальність і жити стане легше – так ти знатимеш винуватця своїх проблем. Але виконання цього пункту не під силу без наступного…

дівчина

6. Склади список своїх позитивних рис і досягнень

Щоразу, коли захочеться поскаржитися на себе: який ти невдаха, лінивий і геть непродуктивний – зазирай у цей список. В ідеалі, перечитуй його щодня та доповнюй. Сенс методу – бути більш поблажливим до себе.

Ми часто страждаємо через власний перфекціонізм, а самооцінку вимірюємо кількістю виконаних справ. Така погоня за ідеалом заважає радіти життю та провокує скиглення. Тому – зосереджуйся на досягненнях.

7. Грай

Щойно захочеш поскаржитися на важке життя – зіграй із собою в гру. Приміром, спробуй знайти три позитивні риси в сьогоднішній лекції, порахувати усміхнених людей, що траплялися дорогою додому (якщо таких мало, то хоча б білборди із їхнім зображенням). Відволікайся від скарг думками про світле та позитивне. Так негатив буквально «випарується».

8. Обмеж спілкування з охочими поскаржитися

Часто ми звикаємо жалітися на все підряд, оскільки знаходимося у відповідному оточенні. Ось збираєтеся разом із друзями й обговорюєте всі лиха, що спали на вашу долю: нудних викладачів, брак грошей, розірвані стосунки.

Якщо хочеш припинити скаржитися, обмеж спілкування зі скигліями. На скарги відповідай: «Так, маєш рацію» і переходь на іншу тему. Якщо ж чинити геть радикально – змінюй коло спілкування. Спілкуйся з оптимістами, учися любити життя та переймай звичку бачити більше світлого.

Якщо хочеш знати ще більше про скиглення й способи боротьби – зверни увагу на відео від Вілла Боуена й долучися до флешмобу «21 день без скарг».

А як ти борешся зі скигленням? Ділися рецептами в коментарях!

The post Не ний! 8 технік для майбутніх оптимістів appeared first on Студвей.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share