КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

НБУ цілком скасував обмеження на зняття грошей з банківських рахунків

Національний банк України повністю скасував обмеження на зняття грошей з банківських рахунків. Скасування стосується як валютних операцій населення і бізнесу, так і діяльності банків на міжбанківському валютному ринку.
Про це повідомляє прес-служба НБУ.
«По-перше, фізичні особи зможуть отримувати готівку в іноземній валюті або банківські метали з поточних і депозитних рахунків через каси та банкомати без обмежень за сумою», – зазнається в повідомленні.
В НБУ нагадали, що з вересня 2016 року діяв ліміт, згідно з яким один клієнт на добу міг отримати не більше 250 тисяч гривень в еквіваленті. Так, тепер НБУ повністю прибирає таке обмеження.
Крім того, знімається заборона на випуск сертифікатів на пред’явника, яка діяла досі, і скасовується вимога погашати їх тільки шляхом перерахування коштів на рахунок власника сертифіката або на пред’явника. Для депозитних сертифікатів в іноземній валюті забирається вимога до мінімального терміну розміщення, який повинен складати не менше шести місяців.
НБУ додав до переліку винятків із заборони на дострокове погашення кредитів і позик перед іноземними кредиторами випадки, коли до складу акціонерів нерезидента-кредитора, якому здійснюється дострокове погашення, входить іноземна держава або іноземній банк. Ця іноземна держава має належати до країн, що мають офіційну рейтингову оцінку не нижче категорії А, підтверджену у бюлетені однієї з провідних світових рейтингових компаній (Fitch Ratings, Standard & Poor’s, Moody’s).
Для банків НБУ спростив розрахунок щоденного ліміту покупки валюти у власну позицію в розрізі операцій на умовах тод, спот і форвард.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share