На честь екс-ректора університету назвали планету

6 червня поховали екс-ректора Вінницького педуніверситету ім.. М. Коцюбинського Никифора Шунду. Його не стало на 86-му році життя. Професор мав хворе серце.

Никифор Шунда керував університетом 27 років. Видав понад 90 наукових праць. На пенсії друкував навчально-методичну літературу для вчителів і студентів.

«Він був справді визначним науковцем. Дуже віддавався науковій праці. Завжди вимагав від підлеглих дисципліни у всьому і сам був такий», — говорить Gazeta.ua професор Ніна Іваницька.

За час його ректорства збудували кілька корпусів, їдальню, актову залу, санаторій-профілакторій, гуртожитки для студентів. А в 1999 році університет увійшов в п’ятірку найкращих в УкраїніЧерез 5 років за Міжнародним академічним рейтингом університет отримав відзнаку «Золота фортуна».

Окрім викладацької діяльності встиг покерувати шифрувальним відділом у Комітеті державної безпеки. Шунда був членом збірної області з бігу на довгі дистанції. Став рекордсменом області на дистанції у 30 км.

Був учасником естафети Олімпійського вогню у 1980 році. На його честь назвали планету, яку відкрили у 1977 році. Астрономи зареєстрували її за номером 13906. Має назву «Шунда», — каже директор інституту фізики та математики педуніверситету Станіслав Подолянчук.

Никифора Шунду поховали на вінницькому кладовищі поблизу села Лука-Мелешківська. Сам родом з села Лютарівка Теофіпольського району Хмельницької області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Бог забрав до себе, в особисту охорону» — трагічно загинув 25-річний Народний герой України

31 травня у столичному Будинку художника попрощалися з відомим українським художником Олександром Бєлозором, який малював під водою. Йому було 54 роки. Його терміново госпіталізували до реанімації Київської міської клінічної лікарні №15 з діагнозом «гіперглікемічна кома».

Бєлозор був занесений до Книги рекордів України і Книги рекордів Гіннеса як художник, який створив картини на максимальній глибині.