КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

«На річці бувають пробки з байдарок» — Мазури ваблять активним відпочинком

Близько 3 млн гостей приймають щороку польські Мазури — край озер та вітрильного спорту. Регіон розташований на північному сході країни. Туристичний сезон тут розпочинається наприкінці червня і триває лише два місяці.

«У Миколайках, столиці вітрильного спорту, кількість людей зростає влітку у десять разів — з 4 до 40 тисяч», — каже директор туристичної організації «Земля Мронговська» Роберт Врубель.

Вітрильний спорт користується популярністю серед поляків. 80 відсотків туристів на Мазурах складають саме вони. На другому місці — німці.

Читайте також: Здорова їжа та термальні басейни — причини їхати влітку до Вармії

«Вітрильний спорт у Польщі дуже популярний і значно демократичніший, ніж в Україні. В Україні для цього треба бути або олігархом, або спортсменом. У Польщі вітрильник може взяти будь-хто в оренду. Існують школи, де навчать ним керувати», — розповідає директор Закордонного осередку Польської Туристичної Організації в Києві Влодзімєж Щурек.

До послуг любителів вітрильного спорту є зо три тисячі озер, з’єднаних каналами. Вони створюють суцільний шлях довжиною у 160 км. Більш спокійний відпочинок пропонує річка Крутиня.

«Крутиня тече спокійно. По ній плавають на байдарках. Можна орендувати човен. Проплисти, скільки тобі комфортно, зателефонувати до власника байдарки і сказати, щоб забрав назад машиною, — говорить Влодзімєж Щурек. — Улітку на Крутині бувають пробки з байдарок. Але ця річка завжди вражає мене чистотою. На відстані кількох метрів можна спостерігати за дикими лебедями чи качками».

На Мазури середньостатистичний поляк приїздить на 4-6 днів. Перебування обходяться у 2 тис. злотих — 14 тис. грн. Найдешевше житло знімають у приватних садибах зеленого туризму від 50 злотих — 350 грн. У тризіркових пансіонатах за номер віддають 150-180 злотих — до 1 тис. 300 грн.

Мазурська кухня багата на страви з риби. За порцію судака у ресторані в середньому заплатите 20 злотих — 141 грн. У курортних містечках кругом натрапите на крамнички з копченою та в’яленою рибою. Кілограм копченого вугра обійдеться у 135 злотих — майже 1 тис. грн. Та найпопулярнішою тут є дрібна й дешева риба-ряпушка у різних виглядах, найчастіше — маринована в оцті, а потім смажена.

У містечку Голдап на кордоні з Калінінградською областю кілька років проходить фестиваль картачів. Страва під назвою «цепелін» є дуже популярною у Литві, що поруч. Сиру та варену картоплю змішують. Видовжені кульки фарширують м’ясом, обов’язково з додаванням майорану та часнику. Варять у підсоленій воді. Щороку на початку серпня під час свята картачів у Голдапі їх з’їдають з 10 тис.

Мазури — це територія колишньої Пруссії. З ХІІІ століття тут діяв Закон хрестоносців. Землі оточували Німеччина, Литва, Швеція, Росія. На них постійно точилися війни, зокрема, битва під Грюнвальдом між тевтонами та об’єднаним військом Польського Королівства та Великого князівства Литовського. Щороку біля 15 липня на річницю перемоги над хрестоносцями на полях біля села Грюнвальд проходять урочистості. 1200 чоловіків беруть участь у реставрації битви. Загалом у ці дні на місце приїздить близько 5 тис. сучасних лицарів. У ремісничому містечку своє середньовічне виробництво показують з сотня майстрів.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share