КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

На Донбасі черги за біометричними паспортами

Жителі окупованих територій Донбасу створюють черги на блокпостах і в пунктах пропуску, а також в паспортних столах і міграційних службах. Вини вистоють в чергах з 6-ї ранку.

До звичайної оплати за паспорт додають вартість поїздок в підконтрольні міста, де оформлюють документ.

«Я не розумію тих, хто з весни 2014-го голосніше всіх агітував за «ДНР» і закликав стати громадянами цієї «великої країни». Є у мене кілька таких знайомих. Вони голосніше за всіх кричали, що ніякої Європи їм не потрібно, що Євросоюз закриє шахти і заводи. Зараз вони бігають, сховавши свої «паспорти ДНР», і шукають, як би зробити біометричний паспорт дешевше. вони їх, звичайно, зроблять, але нескоро — кажуть, в Маріуполі чергу вже на пару місяців розтягнулася «, — розповів житель Донецька Олександр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кабміні готові до запуску віз із Росією

Незважаючи на закриті підприємства, дорожнечу товарів і злидні більшої частини населення, гроші на оформлення паспортів у деяких жителів знаходяться.

«Це у нас задоволення недешеве. Офіційні платежі за оформлення паспорта — близько 800 грн. Поїздка туди-назад на автобусах — майже 300 грн, якщо на машині перевізника — 800-1000 грн. Накладно, а якщо ще два-три паспорта робиться на сім’ю — то взагалі виходить дуже «кусюче», — розповіла донеччанка Юлія Синцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ульотний» розпродаж: МАУ продасть 30 тис. лоукост-квитків на честь безвізу

До офіційного оголошення про безвіз за допомогу в оформленні посередники просили близько 2 тис. грн, зараз ціна підскочила. Про це повідомляє «Сегодня».

«Ми з подругою недавно вирішили оформити собі біометричний закордонний паспорт. Відразу ж виникла маса питань: куди звертатися, які прийомні дні є, як зайняти чергу. Знайомі підказали посередника. Ціна питання — 3200 грн без черг за один документ. Додатково потрібно було ще сплатити проїзд 1000 гривень і офіційні платежі. У підсумку тільки подати документи нам коштувало майже 5 тис. грн «, — поділилася мешканка Макіївки Аліна.

У Маріуполі Донецької області збільшився попит на отримання закордонних паспортів за рахунок жителів підконтрольної ДНР.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share