КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Напередодні медреформи: як зараз виглядають центри первинної медико-санітарної допомоги

Центри первинної медико-санітарної допомоги почали створювати у 2011. Вузьких спеціалістів та стаціонарів у таких медзакладах немає. Хворих приймає сімейний лікар, який повинен стати ще й другом і порадником. Принаймі, так цю систему рекламують пацієнтам.
Центр первинної медико-санітарної допомоги у Малині, що на Житомирщині, обслуговує увесь район. На майже 50 тисяч людей є лише 36 лікарів: сімейні, педіатри та один гінеколог.
До складу центру входять також сільські фельдшерсько-акушерські пункти та амбулаторії. Усе це разом є первинною ланкою медицини.
Малинський центр журналісти відвідали не випадково. Три роки тому знімали його створення. До слова, тоді установа мала в своєму розпорядженні лише два кардіографи.
Обладнання за три роки побільшало. Зокрема, є два інгалятори, глюкометр. Однак, і глюкометри, і інгларятори для лікарні придбали спонсори. Що не вдалося отримати в подарунок, медики докуповували самі.
Лікарі у центрі готові долучитися до медреформи. Але не зовсім розуміють, як її втілюватимуть. А доки чекають на спілкування з міністерством, потроху налагоджують спілкування із пацієнтами. За спонсорські кошти створили лікарняне радіо. Розповідають хворим у чергах про профілактику захворювань. Адже це і є одне з основних завдань медицини первинного рівня.

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share