КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

НАБУ vs «Роттердам+»: вартість вугілля перевірять правоохоронці

Скандальний «Роттердам+» – формулу, за якою розраховують виробництво електроенергії, в генеральній прокуратурі оголосили «мафіозною». Однак на учасників та організаторів цієї скандальної оборудки таке визначення особливо не вплинуло.
Ба, більше, офіційно «Роттердам+» не скасували, хоча в міністерстві палива та енергетики запевнили, що формула не діє.
Якщо раніше розкрадання йшло через спеціальні схеми бюджетного фінансування шахт, то сьогодні не меншу загрозу представляє так звана схема «Роттердам+», – заявив напередодні Генеральний прокурор України Юрій Луценко.
Здавалося б, після такої заяви генпрокурора за скандальну оборудку, її організаторів та активних аполегетів візьмуться найкращі слідчі.
За формулою вугілля для виробництва електрики купують за такою самою ціною як на біржі у Роттердамі, плюс вартість доставки морем. Але насправді вагони з антрацитом йшли з окупованого Донбасу. Експерти порахували, що нехитрий бізнес витяг з кишень українців від 10 до 15 мільярдів гривень тільки за результатами минулого року.
А виграв від цього Рінат Ахметов, який контролює 65% теплоенергетики, та Державне «Центроенерго», яке, подейкують, підкотрольне депутату від БПП Сергію Трегубенку.
І хоч, за словами міністра палива та енергетики Насалика, формула нині не працює, Апеляційний господарчий суд Києва скасовувати її відмовився. Та розслідування вугільних оборудок таки розпочало НАБУ. Знайшли зловживання в особливо великих розмірах.
Однак слідчі поки більше нічого не кажуть. А от журналісти видання «Новое время» дослідили, що формула «Роттедам+» – це компенсація за акції компанії «Нафтогазвибодування», яку на початку двотисячних компанія Ахметова нібито відібрала у порошенківської групи «Укрпромінвест».
Після запровадження скандальної формули «Роттердам+» акції ахметівського ДТЕКу зросли на 40%. Як повідомив сайт «Наші гроші», частину цінних паперів перед здорожчанням придбала фінансова група ICU (Investment Capital Ukraine). Для кого – не розголошується.
Та свого часу в цій компанії працював нинішній голова НКРЕКП Дмитро Вовк, який формулу «Роттердам+» і запровадив. Тому не виключено, що оборудка була схемою, яка дозволила усім причетним добре заробити. А українцям знову розкажуть про енергетичні труднощі і потребу підвищити тарифи.

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share