НАБУ демонструє нульовий результат і працює на «закошмарювання» окремих фігур

За два з половиною роки з дня створення НАБУ показало нульовий результат.

Про це йдеться у блозі на «Обозревателе».

«Ми не побачили жодного гучного процесу з професійно зібраною доказовою базою. Артем Ситник і його підопічні, схоже, замість «результату на табло» пропонують суспільству «оцінити красу гри».

Публічні звинувачення «підозрюваних» без надання будь-яких доказів, «зливання» конфіденційної слідчої інформації та документів у ЗМІ, використання для слідчої експертизи невідомих на ринку структур, «співпраця» з викритими в корупції суддями — все це вже давно стало фірмовим стилем нових антикорупціонерів. Ну і, звичайно, соціальні мережі. За кількістю реклами, постів, коментарів, смайликів і лайків у Фейсбуці НАБУ є беззаперечним лідером серед українських правоохоронних органів. Ситник перетворився на щось середнє між «грантоїдом» і шоуменом, для якого процес набагато важливіший за результат», — ідеться у статті.

Автори наводять статистику результатів діяльності НАБУ. У відомстві звітують про 45 справ, переданих до суду у 2016 році. Однак по них лише 5 вироків набули чинності.

При цьому за два роки діяльності НАБУ реальну оцінку його діяльності не проводили.

«Поки ж в НАБУ зосереджені на «закошмарюванні» окремих фігур і активів. Це слово доречне, тому що робота НАБУ (середній вік детективів — 26 років, це вчорашні студенти) мало схожа на оперативно-розшукову діяльність. У більшості випадків, адвокати підозрюваних легко оскаржують дії підлеглих Артема Ситника, а справи починають розвалюватися задовго до передачі в суд. І справа не тільки і не стільки в корумпованих суддях, скільки в слабкості доказової бази, зібраної детективами НАБУ. Це неодноразово визнавав навіть колега Артема Ситника по боротьбі з корупцією, глава САП Назар Холодницький.

У більшості випадків детективи НАБУ «працюють» (проводять обшуки і затримання) з очевидною надією, авось щось «знайдеться дорогою». Не беручи до уваги такі «дрібниці» як репутація, здоров’я, моральний і матеріальний збиток для «підозрюваних» і їхніх (або не їхніх) активів. При цьому практично в кожній «каральній» операції НАБУ простежується свій вигодонабувач. Провалюючи роботу по збору доказів, бюро, проте, прагне показати «красу гри». Фейкування, як новий фірмовий стиль НАБУ, відмінно проявляється в найбільш резонансних справах», — ідеться в матеріалі.

Раніше було оприлюднено інформацію про те, що під час голосування при обранні Громадської ради при НАБУ було зафіксовано чимало правопорушень і адвокати подаватимуть до суду.