КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

«Метінвест» інвестує 85,5 мільйона доларів у реконструкцію листопрокатного стану прифронтового ММК ім. Ілліча і планує його пуск до 2020 року

Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча (ММК, Донецька область), що входить до групи «Метінвест», підписав контракт з Primetals Technologies Austria GmbH на розробку базового інжинірингу реконструкції листопрокатного цеху (ЛПЦ) «1 700».
Як повідомляється в прес-релізі холдингу, загальні інвестиції «Метінвесту» в проект складуть 85,5 мільйона доларів.
При цьому уточнюється, що проект передбачає встановлення нового обладнання, яке збільшить продуктивність стану, істотно поліпшить якість поверхні прокату і значно знизить відходи виробництва при прокатці слябів. Крім того, комбінат розширить лінійку рулонного прокату затребуваними для подальшої переробки позиціями.
Буде також модернізована автоматизована система управління технологічним процесом і ключові вузли чистових клітей. Установка нової реверсивної кліті дозволить підвищити максимальну вагу рулонів до 27 тонн, а в перспективі – до 32 тонн.
Основне технологічне обладнання на ММК ім. Ілліча поставить «Метінвест Інжиніринг». Крім розробки базового і детального інжинірингу, австрійські фахівці також поставлять частину обладнання і будуть супроводжувати проект.
Поставки обладнання планується почати восени поточного року, а будівельні роботи – в кінці 2018 року. Введення модернізованого стану в експлуатацію очікується до 2020 року.
Як зазначив генеральний директор «Метінвесту» Юрій Риженков, світовий металургійний ринок змінюється, відповідно до цього змінюється стратегія групи.
«Наша стратегія передбачає розвиток продуктів плоского прокату – в тому числі рулонів всіх переділів. Після реконструкції потужностей на ММК ім. Ілліча ми зможемо утримувати конкуренцію в сегменті продукції з високою доданою вартістю – завдяки підвищенню ефективності виробництва, скороченню часу на переробку продукції, збереженню при транспортуванні і зручності логістики «, – пояснив топ-менеджер, якого цитує прес-служба.
У свою чергу гендиректор ММК ім. Ілліча Юрій Зінченко наголосив, що підприємство має успішний досвід реалізації масштабних проектів з австрійськими партнерами.
«З кінця минулого року разом з Primetals будуємо одну з найсучасніших машин безперервного лиття заготовки в Європі. Цей проект безпосередньо пов’язаний з реконструкцією наших прокатних потужностей. Перекатка слябів преміум-сегмента на модернізованому стані «1 700″ дозволить збільшити присутність української продукції на зовнішніх ринках. Тому важливо, що наш прокат з маркуванням Made in Ukraine відповідатиме найкращим світовим стандартам якості», – додав керівник комбінату.
Віце-президент Primetals Technologies Austria GmbH Роберт Райзетбауер зазначив, що його компанія виробляє обладнання, яке охоплює весь технологічний цикл – від обробки сировини і до виробництва готової продукції.
«У нас довга історія співпраці. Навіть в складні часи, коли не було великих проектів, ми спільно з «Метінвестом» розвивали в Маріуполі технології, працювали над інжинірингом, і співпрацювали для вирішення складних технічних питань», – констатував віце-президент австрійської компанії.
У той же час надзвичайний і повноважний посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер вказала на важливість події для розвитку співпраці між Австрією і Україною: «Це дуже важливий знак для подальшого відновлення України в цей не найлегший період. І це дуже важливий знак для Маріуполя, враховуючи його близькість до лінії розмежування. Інвестиції в це місто дозволяють забезпечити стабільність».
Як повідомлялося, раніше ММК ім. Ілліча підписав контракт з Новокраматорським машинобудівним заводом (НКМЗ) на поставку комплексу обладнання для змотування гарячекатаного смугового прокату загальною вартістю 80 мільйонів гривень. Нове обладнання буде встановлено в ході реконструкції ЛПЦ-1700 і дозволить вже в кінці 2017 року одержувати більш важкі рулони, а подальшу їх обробку проводити в горизонтальному положенні, що знизить ризик пошкодження продукції при транспортуванні.
З 2016 року ММК ім. Ілліча спільно з Primetals Technologies Austria GmbH веде будівництво двострумкової машини безперервного лиття заготовок. Загальна сума інвестицій в проект перевищує 150 мільйонів доларів. Нова МБЛЗ дозволить підприємству виробляти 2,5 мільйона тонн на рік литих слябів преміум-сегмента для їх подальшої прокатки на стані «1700».
ММК ім. Ілліча входить до групи «Метінвест», основними акціонерами якої є ЗАТ «Систем Кепітал Менеджмент» (71,24%) і група компаній «Смарт-холдинг» (23,76%).
ТОВ «Метінвест Холдинг» – керуюча компанія групи «Метінвест».

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share