КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Методи, які допомогли мені стати пунктуальною

час

Постійні запізнення – проблема багатьох. На кілька хвилин запізнився на побачення чи лекцію, й ось у тебе вже репутація людини, яка не дружить з часом. Я вирішила на власному досвіді перевірити, чи можливо стати пунктуальним. Відповідаю: так, і пропоную 5 лайфхаків.

Лайфхак 1: мінімізуй чинники, через які запізнюєшся

Причин, через які можна запізнитися – купа. Особисто я найчастіше запізнююся вранці: перед виходом з дому часто затримуюся, оскільки не можу обрати, що ж надягнути. І ця проблема стосується не лише дівчат, але й хлопців, адже зранку часто складно визначити, яка температура на вулиці і який одяг підійде.

Порада: випереджай фактори, через які можеш запізнитися. Наприклад, увечері дізнайся прогноз погоди й обери одяг на завтра. Перевір, чи не треба його попрасувати – це теж забирає багато часу.

Лайфхак 2: контролюй власні запізнення

Часто ми думаємо, що й так доволі пунктуальні. «Я ж завжди приходжу вчасно! Ну, майже…»

Щоб проаналізувати, як часто ти дійсно запізнюєшся, заведи спеціальний календар. Я позначала у звичайному датованому щоденнику, коли прийшла вчасно, запізнилася чи навіть прибула завчасно (можна помічати різними кольорами), і у кінці тижня робила підсумки. Така своєрідна «діагностика» допомагає усвідомити масштаби проблеми. На щастя, у мене запізнень виявилося небагато.

Порада: не тільки аналізуй частоту запізнень, але й вигадай систему винагород і покарань. Наприклад, прийшов вчасно – поласуй шматочком торту, запізнився – пропусти серію улюбленого серіалу. Так буде легше розвивати пунктуальність.

кава

Лайфхак 3: жертвуй виконанням завдань

Часто ми запізнюємося, оскільки невдало розраховуємо час. Ось я планую закінчити завдання, скажімо, дописати реферат до 17:30. Але не встигаю, а вже час виходити. Тоді я починаю думати: «Та краще завершити справу, ті 5 хвилин нічого не змінять».

Але ці 5 хвилин перетворюються на 10 чи 15, і в результаті я безнадійно запізнююся. Тому – жертвуй завданнями.

Цей спосіб має й додаткову перевагу. Відчуття невиконаного завдання мучитиме тебе до того часу, поки знову за нього не візьмешся. Так, неприємно, але це змусить дотримуватися графіку: ти ж не хочеш постійно страждати?

Порада: ти не закінчив роботу, а вже час іти? Вимикай ноутбук і виходь з дому, навіть якщо там справи на кілька хвилин.

Лайфхак 4: не виправдовуйся

Не варто плутати виправдання з вибаченнями. Звісно, якщо запізнився, потрібно ввічливо перепросити. Але не виправдовуйся.

Таким чином ти скидаєш провину із себе на інших: водіїв маршруток, що повільно їдуть, інші авто, які спричинили затор, бабусю, яку довелося перевести через дорогу. Виправданнями ти наче сигналізуєш, що запізнень уникнути неможливо, адже завжди впливатимуть сторонні чинники. Але насправді винен ти й ніхто інший.

Порада: намагайся виходити на кілька хвилин раніше та враховуй форс-мажорні ситуації, які можуть трапитися дорогою (ті ж затори).

час

Лайфхак 5: став нагадування на телефоні

Якщо знаєш, що маєш дописати реферат до 17:30, то намагайся контролювати себе. Став нагадування на телефон, які сигналитимуть через кожні 15-20 хвилин. Щось на зразок: «Пиши, не відволікайся», «Працюй над рефератом, у тебе мало часу». Спершу це відволікатиме, але потім ти звикнеш і такий контроль стане автоматичним.

Порада: такі нагадування можна робити з будь-якого приводу. Наприклад: «Тримай спину рівно», «Ти знову горбишся!». Це допоможе виробити звичку. Єдиний мінус, який я помітила: інколи лінь робити нагадування для кожнісінької справи.

Де можна знайти ще більше лайфхаків? У книгах!

«Легкий спосіб припинити запізнюватися» Діани Де Лонзор. Книжка чітко структурована й допоможе зрозуміти, як адреналін впливає на звичку запізнюватися.

Окрім цього, авторка дає практичні поради та пропонує сім простих технік, які стануть у пригоді тим, хто твердо вирішив припинити запізнюватися.

«Мистецтво встигати» Алана Лакейна. Кожен з нас хоче прожити цікаве та насичене подіями життя, але чи всім вдається? Часто ми застрягаємо в щоденній рутині, якій немає кінця-краю.

Автор розкриває 61 рецепт економії часу, який можна застосовувати в реальному житті. Величезна перевага книги – кожен розділ написаний у формі чітких і лаконічних тез.

«Сім звичок надзвичайно ефективних людей» Стівена Кові. Ти, мабуть, чув про цей бестселер? Книга допоможе працювати більш ефективно, правильно розподіляти час і реалізовувати задумане. Але пам’ятай: щоб це подіяло, після прочитання необхідно встати з дивану й почати щось робити.

А як ти борешся із запізненнями? Ділися в коментарях!

The post Методи, які допомогли мені стати пунктуальною appeared first on Студвей.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share