КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Металурги просять керівництво країни продовжити дію експортного мита на металобрухт

Гендиректора трьох найбільших металургійних підприємств України звернулися до Президента країни ПетраПорошенко і прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням запобігти збільшенню дефіциту металобрухту на внутрішньому ринку України.
Металурги просять підтримати продовження терміну дії експортного мита на металобрухт в розмірі 30 євро за тонну ще на два роки (це передбачає проект Закону України № 6382 від 14.04.2017 р).
Керівники ММК імені Ілліча, «Запоріжсталі», «Азовсталі» побоюються, що в разі закінчення дії Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку» вже восени 2017 роки ситуація із забезпеченням металургів стратегічною сировиною – металобрухтом, різко погіршиться. Через це українські меткомбінати будуть змушені стримувати виробництво готової продукції, ставлячи під загрозу, як фінансово-економічні показники своїх підприємств, так і перш за все, майбутнє своїх працівників і працівників суміжних галузей.
Виготовлення якісної металопродукції неможливо без достатньої кількості металобрухту. Ми як ніхто знаємо, наскільки важко підтримувати роботу металургійного підприємства в умовах нестачі металургійної сировини, адже майже два роки наше підприємство страждало від нестачі металобрухту – саме з того моменту, коли в 2015-16 роках було дозволено експортувати більші обсяги металобрухту з України, – сказано в зверненні гендиректора ММК імені Ілліча Юрія Зінченка.
Через недалекоглядної політики МЕРТ щодо формування балансу освіти і заготівлі металобрухту, що спостерігалася останні два роки, перебувала під загрозою і стабільна діяльність «Азовсталі». Гендиректор підприємства Енвер Цкітішвілі нагадав, що на тлі дефіциту металобрухту скорочення виробництва, зриви стратегічно важливих замовлень і скорочення багатотисячного колективу стало реальною перспективою подальшого розвитку подій на комбінаті.
Ситуація з металобрухт змінилася на краще лише завдяки тому, що з вересня 2016 року було збільшено мито на експорт металобрухту.
«Але, незважаючи на позитивні зрушення в цьому питанні, знекровлення металофонду України в період вимивання сировини з внутрішнього ринку на користь зовнішнього і втрата частини території України, залишають свій негативний вплив на ситуацію», — зазначає в листі до керівництва країни гендиректор «Запоріжсталі» Ростислав Шурма.
Станом на перші 4 місяці 2017 року дефіцит металобрухту на ринку України складає більше 200 тис. тонн.
На думку металургів, збільшення терміну дії експортного мита на два роки (що передбачено законопроектом № 6382 від 14.04.2017 р.) дозволить залишити на поточному рівні і навіть збільшити виробництво металопрокату, зберегти тисячі робочих місць і належний рівень надходжень з боку вітчизняної металургійної галузі в державного бюджету України. Адже незважаючи на несприятливу ситуацію на внутрішньому ринку металопродукції і збільшення конкуренції на зовнішніх ринках ММК імені Ілліча, «Запоріжсталь» і «Азовсталь» залишаються одними з найбільших платників податків до держбюджету України.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share