КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Медичні заклади Тернопільщині розпочали підготовку до введення реформи

Медична реформа на Тернопільщині знаходиться лише на початковій стадії. У районних лікарнях до змін почали готуватися ще торік. Наразі скорочують кількість ліжок та оптимізують персонал. Медики реформу до кінця не розуміють і зі страхом чекають на тотальне скорочення.
Місцевій районній лікарні міста Збараж понад 60 років. Про реформу медики дізнались минулого року, потрактували по-своєму і вирішили, що без скорочень не обійтися. Щоб оминути їх, самотужки почали оптимізувати роботу.
«Ми скоротили пологове і гінекологічне відділення. Відділ не закрили повністю, бо населення не зможе отримати кваліфіковану медичну допомогу. З хірургічного відділення та терапевтичного забрали певну кількість ліжок, досягнули якоїсь більш-менш оптимальної кількості місць», – заявив головний лікар Збаразької районної лікарні Валерій Суконнік.
Найбільше під скорочення попадають медсестри. Проте наразі обходяться без звільнень.
Якщо десь є вільна посада медичної сестри в іншому відділенні, яке не скорочується, переводимо персонал туди, – розповіла головна медсестра Збаразької районної лікарні Ірина Козловська.
В Тернополі працює обласний перинатальний центр «Матері та дитини». Тому ймовірно у райцентрі закриють пологове відділення. Проте лікарі впевнені, що його потрібно зберегти, адже жінки із дальніх сіл народжуватимуть просто в дорозі.
Щороку на лікарню виділяють близько 20 мільйонів гривень з державного бюджету. Цього вистачає тільки на зарплату медикам та комунальні платежі. Підтримувати приміщення лікарні у задовільному стані допомагають спонсори та меценати.
До сучасної медичної реформи лікарі ставляться насторожено. Вони впевнені, що новація має всі шанси працювати, проте це не станеться швидше, ніж за 3 роки.

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share