КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Матіос брехав про Іловайськ, — ветеран війни

На другу річницю трагедії в Іловайську у серпні 2016 року головний військовий прокурор України Анатолій Матіос обіцяв, що за рік розслідування завершать, всім причетним висунуть офіційні звинувачення. Обіцянки не виконав, а справу навіть не винесли в окреме провадження.

Про це Gazeta.ua заявив командир штурмового загону батальйону «Донбас» 53-річний Тарас Костанчук, який звільняв Іловайськ.

У звіті, який генеральна прокуратура оприлюднила 14 серпня, не названо жодного конкретного прізвища з командування української армії. Натомість судять рядових солдатів, які залишили бойові позиції услід за командирами.

«Матіос публічно обіцяв все розслідувати. Мовляв, слідчим не вистачило 2 роки, щоб завершити розслідування. Казав, що на третю річницю все буде закінчено, звинувачення і підозри висунуто. Все, як по збитому Іл-76, — каже Тарас Костанчук з позивним «Бішут». — Але по факту збитого Іл-76 можна було звинуватити лише Назарова, а по Іловайську так не виходить. Треба висувати підозри багатьом, аж до президента».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «В Іловайськ входили наосліп» — ветеран війни

Ветеран переконаний, що відповідальність за Іловайську трагедії мають понести конкретні особи.

«До відповідальності варто притягнути тодішнього міністра оборони Валерія Гелетея, начальника Генштабу Віктора Муженка, його заступника Віктора Назарова і командувача сектора «Д» Петра Литвина. Потім допитувати нижчих командирів, встановлювати ступінь їхньої відповідальності», — каже «Бішут».

14 серпня Генпрокуратура опублікувала нові висновки досудового слідства щодо Іловайської трагедії. Наприкінці серпня 2014 року бійців АТО оточили під містом Іловайськ на Донеччині. Російські військові обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці. Офіційно загинули 366 військових, 249 поранені, 128 потрапили в полон і 158 зникли безвісти.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share