КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Масштабна пожежа на нафтобазі: загинуло 6 людей

Два роки правоохоронці розслідують справу про масштабну пожежу на нафтобазі «БРСМ-Нафта» у селі Крячки Васильківського району на Київщині. Надвечір 8 червня 2015 року там зайнялися резервуари з пальним. Пожежу гасили 9 діб. Загинуло 6 людей, ще близько двох десятків отримали травми. Правоохоронці оголосили підозру директорові нафтобази БРСМ Юрієві Шквирі та головному інженеру Юрієві Южаніну. Досудове слідство тривало рік. Їм загрожує до 10 років в’язниці.

«Пролунало кілька вибухів. Розгорілося ще сильніше — вже з двох місць димить, і заграва червона. Кажуть, горить уже чотири резервуари, зупинити вогонь не можуть. Не відомо, що скільки ще пального у резервуарах. Людей вивозять із сіл. У господарствах неподалік нафтобази згоріла вся городина, здихають домашня птиця та тварини», — розповідав тоді очевидець пожежі Дмитро Марценишин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: По 20 мільйонів гривень вимагають родини загиблих пожежників

15 березня 2017 року поліція повідомила про підозру ще двом посадовцям — начальнику управління держнагляду у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту та провідному інспектору відділу нормативно-технічної роботи та контролю за системами протипожежного захисту та ліцензування. Обох співробітників звинувачують у недбальстві, що призвело до тяжких наслідків.

Чотирьом родинам, які постраждали від забруднення навколишнього середовища при пожежі на нафтобазі суд подвоїв компенсацію. Три родини отримає по 87 тисяч гривень, ще одна 160. Загалом в Обухівському районному суді розглядаються позови від 700 постраждалих.

«Вина структур «БРСМ» в тому, що сталося, після рішення Апеляційного суду доведена. Рішення негайно вступило в законну силу. Суд підтвердив рішення першої інстанції, подвоївши суми відшкодування для трьох позивачів. Тетяні Гримайло, якій раніше було відмовлено в задоволенні позову, суд присудив дворазове відшкодування понад 160 тис. грн», — каже директор юридичної компанії «Імператив плюс» Олександр Лупейко, що представляє інтереси потерпілих.

Причиною пожежі була недбалість персоналу та керівництва «БРСМ». Встановили, що зайнялося під час перекачування пального. Коли розірвався шланг, воно потекло на землю. Щоб зібрати бензин, на насосі увімкнули реверс. Мотор дав іскру. Паливо спалахнуло. Пожежу на нафтобазі вважають наймасштабнішою в історії України. Збиток для держави оцінюють в 1,2 млрд грн.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share