КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Масовий протест у Кропивницькому: аграрії виступили проти рейдерського захоплення

Аграрії вийшли на протест у Кропивницькому. Люди розгнівані рейдерським захопленням земель у селі Бережинка. Там, минулого вівторка на територію сільгосппідприємства приїхали невідомі та заявили, що їм начебто продали половину акцій фірми. Сам же власник підприємства запевняє, що нічого не продавав, а нових власників називає рейдерами. На його захист стали місцеві мешканці та бійці АТО.
На головній площі Кропивницького збираються аграрії, ветерани АТО та жителі Бережинки. Наразі у самому селі спокійно: порядок там охороняє поліція, неподалік чергують і ветерани АТО.
«Ми не займаємося захистом підприємства. Ми підтримуємо місцевих жителів, щоб проти них не виступали незаконні бандитські угрупування», – зазначив представник ГО «Внутрішній корпус батальйону «Донбас» Анатолій Виногродський.
Люди вимагають, щоб покарали винних. Зокрема, засуджують дії працівників Нацгвардії, які, приїхавши 27 червня в село, намагалась вивезти бійців АТО з Бережинки. При цьому правоохоронці застосовували сльозогінний газ проти місцевих мешканців.
На підтримку аграріїв із Бережинки до протесту у Кропивницькому приєдналися і їхні колеги із інших областей. Люди заявляють про схожі випадки рейдерства по всій Україні.
Масово відбувається або підробка документів, або вчиняються неправомірні дії з боку державних реєстраторів. Поки ти судишся – вже в тебе збирають урожай або засівають твоє поле, – розповів член ради Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Слободяник.
На думку активістів, обласне керівництво прокуратури та поліції проявили злочинну бездіяльність. Частина мітингарів пішли під стіни обласної прокуратури з вимогою звільнити її очільника. Решта пішли до ОДА, щоб передавати свої звернення голові облдержадміністрації.
Головні вимоги дві: провести переатестацію посадовців МВС та притягнути до відповідальності організаторів і виконавців рейдерського захоплення підприємства. Натомість у відповідь мітингарі почули лише виправдання.
Навіщо туди заїхав батальйон «Донбас»? Навіщо правоохоронні органи приймали рішення про те, що запропонували їм покинути село, а вони не погодились? Зі мною ці питання ні Міністерство внутрішніх справ, ні господар не погоджували, – заявив голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко.
Виконання своїх вимог мітингарі збираються чекати у наметі, який встановили на головній площі Кропивницького. Свою акцію називають безстроковою.

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share