it-klaster

Львівський національний університет імені Івана Франка спільно зі львівським ІТ-кластером запускають чотири нові програми. Студенти зможуть опановувати напрями на факультеті електроніки та комп’ютерних технологій уже з вересня цього року.

Нові програми об’єднані однією назвою – Data Science & Intelligent Systems. Цю програму абітурієнти зможуть обирати з першого курсу, а вже на другому курсі – окремий напрямок із чотирьох:

• Machine Learning&Artificial Intelligence;
  • Data Analysis;
  • Internet of Things;
  • Smart Solutions&Intelligent Systems.

Основною метою нових програм є підготувати спеціалістів з інформаційних технологій згідно з новими вимогами ринку праці. Про це розповів в.о. завідувача кафедри системного проектування вказаного підрозділу вишу Роман Шувар.

«Зараз наші місцеві ІТ-компанії починають розвивати нові напрямки роботи і виходити на ринок зі своїми власними продуктами, працювати не лише на аутсорс. Саме тому існує потреба у фахівцях таких напрямків, як Smart Solutions, Machine Learning, Data Scince. Студенти першого курсу вже будуть орієнтовані на те, що їм треба працювати над власними проектами, знатимуть, що таке командна робота, вдосконалюватимуть рівень англійської мови Нам треба робити щось актуальне, те, що потрібно вже сьогодні», – розповів Роман Шувар.

Він також додав: «У нас зібрався колектив однодумців. Разом з ІТ-компаніями ми з обох боків працюємо над тим, аби отримати кращий результат. Університет очікує отримати краще кваліфікованих випускників, а ІТ-індустрія – кваліфікованих працівників. Тому наша ціль співпадає».

Програми навчання поділені на три блоки. Перший – фундаментальний, до якого входять базові предмети (до прикладу, математика чи програмування). До другого блоку входять більш вузькоспеціалізовані предмети згідно з напрямком навчання. До третього – комунікаційні – командна робота, презентаційні навички тощо.

Анатолій Шупарський, Solution Architect/Lead Software Engineer у компанії GlobalLogic та експерт робочої групи програми розповів: «Свого часу я закінчив ЛНУ ім. І. Франка як спеціаліст у галузі радіотехніки та електроніки. Згадуючи ті часи, навчання уявлялося, як реальна можливість отримати у фундаментальному закладі академічні знання. Однак згодом, професійно працюючи понад 15 років й одночасно з роботою на проектах, я все ж таки займався самоосвітою».

Фахівецт також поділився: «Потрібно було самостійно опановувати й значною мірою базові аспекти галузі, яка зараз відома як ІоТ, у контексті вимог реального ринку праці. Така ситуація з випускниками не поодинока. Сподіваюсь, що моя участь у розробці та актуалізації навчальних програм ЛНУ ім. І. Франка допоможе наступним поколінням молодих фахівців іти до спеціальності прямими дорогами, які впевнено починаються на факультеті електроніки та комп’ютерних технологій ЛНУ і не закінчуються й там, де прокладається межа кращих світових досягнень».

Над розробкою програми спільно працюють професори, викладачі університету та фахівці ІТ-індустрії. Серед останніх, зокрема, працівники компаній PLVision, Global Logic, Epam та SoftServe. У планах, за фінансування ІТ Кластеру та ІТ-компаній, створити на базі програм нову навчальну лабораторію.

«Запущені програми в державних ВНЗ є лише першим кроком в наближенні освіти до потреб ринку. Змінюється ідеологія навчання: замість зубріння і навчання “так треба для екзамену” студентам пропонується творити власні проекти, а досвідчені ІТ фахівці стають їхніми помічниками та менторами. ІТ галузь потребує інноваторів – тих, хто мислитиме нестандартно, буде готовий ризикувати в реалізації нових продуктів, а також фахівців, які зможуть влитись в поточні проекти без потреби вивчати базові речі», – розповів Зеновій Верес, керівник освітнього напрямку ІТ Кластеру, Solution Architect компанії SoftServe.

Такі напрямки як Machine Learning та Intelligent Systems є першими в Україні, запущені в державному університеті. Студенти нових програм будуть:

• розробляти комп’ютерні системи для розпізнавання людської мови;
  • створювати автопілоти для авто та літаків;
  • конструювати моделі, які прийматимуть рішення, які товари чи послуги пропонувати клієнтові, враховуючи його вподобання;
  • будувати системи, які будуть інтелектом для комп’ютерних ігор і самі в реальному часі навчатимуться на своїх помилках;
  • аналізуючи велику кількість даних, створюватимуть моделі, які будуть здатні ідентифікувати онлайн-шахрайство тощо.

Нагадаємо, минулого року Lviv IT Cluster спільно з ІТ-компаніями та академіками запустили першу інноваційну програму «Інтернет речей». З вересня цього року також починає діяти програма «Системи штучного інтелекту».

Реклама

The post ЛНУ ім. І. Франка та львівський ІТ-кластер запускають чотири нові програми навчання appeared first on Студвей.