КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Лептоспіроз в Україні: симптоми хвороби

У Києві від лептоспірозу помер чоловік. Всього медики зафіксували 8 випадків небезпечного захворювання від початку року. Читайте далі чим небезпечний лептоспіроз, і які його симптоми.
Як можна заразитися лептоспірозом
Лептоспіроз – це гостра інфекційна хвороба, збудником якої геномовид Leptospira interrogans sensu lato, роду Leptospira.
Джерелами інфекції є різні тварини, зокрема, гризуни: лісова миша, полівка, водяні щури, землерийки, щури, їжаки, бродячі та домашні собаки, свині, велика рогата худоба та інші.
Лептоспіри виділяються з сечею та потрапляють на харчі та у воду.
У тіло людини бактерія може потрапити під час купання в зараженій водоймі, наприклад, якщо на березі живуть щурі. Також при контакті з хворими тваринами або після вживання зараженої їжі.
Небезпечна бактерія може проникати в тіло людини через тріщини, порізи або рани на шкірі або через слизові оболонки (очі, ніс, рот). Кров розносить лептоспіри по всьому організму і вони осідаючи в різних органах і тканинах.

Тварини є джерелом лептоспірозу
Симптоми
Інкубаційний період лептоспірозу становить від 1 до 20 діб. Початок хвороби переважно гострий. Це пов’язано із сильним надходженням лептоспір і їх токсинів у кров.
В інфікованої людини раптово підвищується температура тіла до 39°-40° С, з’являється сильний озноб, біль в м’язах і суглобах, головний біль, загальна слабкість, нудота і блювота, поганий апетит, спрага.
У деяких випадках з’являється висип, діарея, кашель.
Висока температура тримається кілька днів, а потім знижується. Проте, зниження температури тіла не гарантує поліпшення стану.
Лептоспіроз також починається з почервоніння шкіри обличчя, шиї, верхніх відділів грудної клітини, червоніють очі, можливо, збільшенням лімфатичних вузлів.
Лептоспіроз вражає печінку, нирки, головний мозок, призводить до вираженої інтоксикації, може викликати порушення згортання крові і кровотечі.
При лептоспірозі необхідно якнайшвидше звернутися до медиків. Щоб лікування було ефективним, його потрібно почати не пізніше 4-го дня від моменту початку хвороби.
Профілактика
Лікарі радять дотримуватися правил особистої гігієни, їсти тільки термічно оброблені продукти, бути обережними у водоймах і триматися подалі від забруднень утворених випорожненнями тварин, а також боротися з гризунами.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share