КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Курди в Іраку проведуть референдум за незалежність

Представники влади курдської автономії на півночі Іраку мають намір провести референдум за створення незалежної республіки Курдистан вже цього року.
Про це повідомляє DW.
Іракські курди збираються провести референдум про незалежність 25 вересня цього року. Про таке рішення вони заявили вчора, 7 червня, під час переговорів високопоставлених курдських політиків Іраку з президентом курдської автономії Масудом Барзані в Ербілі.
Учасникам референдуму запропонують відповісти на питання: «Чи підтримуєте ви незалежний Курдистан?».
Окрім курдської автономії, участь візьмуть і жителі інших регіонів країни. Зокрема, мешканці міста Куркук, яке розташоване поруч із великим нафтовим родовищем.
Втім, навіть якщо більшість проголосує за Курдистан, це не означає, що курди оголосять про створення власної держави. Через референдум вони сподіваються отримати більше підтримки на переговорах із владою Іраку.
Зараз уряд у Багдаді категорично відкидає як появу незалежного Курдистану, так і референдум із цього приводу. Туреччинина, Іран і Сирія також навряд чи визнають Курдську республіку, оскільки це може спровокувати загострення сепаратистських настроїв серед курдів на своїй території.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share