КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Кривава бійня за гектари: хто і як «віджимає» земельні ділянки

Україна повертається в 90-ті. В державі активно процвітає аграрне рейдерство. Принцип залишився незмінним – силою відібрати бізнес, але методи застосовують куди прогресивніші. Замість бритоголових «братків» – нотаріуси. У наступ ідуть в озброєнні цілих охоронних фірм.
В селі Бережинка, що за 10 кілометрів від Кропивницького, за наказом поліція та Нацгвардія «зачистили» усіх на своєму шляху. Вівчарки, димові шашки та кийки: під приціл потрапили не лише люди у формі, а й самі селяни, які вийшли захищати свої землі. Кривава бійня, яка трапилась два місяці тому, не випадкова. Кісткою у горлі для «аваковців» були бійці АТО, які приїхали на прохання фермера захистити його і пайовиків.
Шокуюча історія в селі Бережинка розпочалась у квітні 2017 року. Несподівано на фермерському господарстві Миколи Трибиненка з’явилися нові власники та ще й 27 мільйонів якогось незрозумілого боргу. Як тільки дійшла інформація про дивну позику, адвокати фермера одразу ж розпізнали рейдерство.
Начебто я подарував свою фірму іноземній компанії. А потім 3 травня прийшли рейдери, кажуть, що нові власники. Подивився у реєстрі – дійсно змінився власник, – розповів засновник «Нива-2010» Микола Трибиненко.
ТОВ «Нива-2010» належала родині Трибиненків: 65% батьку Миколі Трибиненко, решта – двом його синам. 27 квітня 2017 року приватний нотаріус Кропивницького Олег Задніпряний засвідчив договір дарування із підробним підписом. Згідно з документом, 65% акцій перейшли офшорній компанії з Центральної Америки. На наступний день іноземна фірма передала всі права дніпропетровській компанії, далі – державний реєстратор Володимир Руденко вніс зміни у реєстрі юридичних осіб. Тоді Микола Трибиненко остаточно втратив права на свою фірму.

У тому, що підпис був підроблений не сумніваються ані самі Трибиненки, ані СБУ, яка провела експертизу почерку. Проте нові власники із Дніпра запевняють, що договір був підписаний відповідно до всіх стандартів, ще й через іноземну компанію. Однак Григорій Скаленко, який представляє себе як в.о. директора «Нива-2010», говорить про продаж, в той час, як відбулось незаконне «дарування».
Щоб захистити начебто свою власність, Григорій Скаленко привів своїх охоронців, натякаючи на зв’язок із «Народним фронтом» та дніпровський батальйон «Донбас». Після цього Микола Трибиненко звернувся до ветеранів АТО, які спростували свою участь в рейдерстві та стали на захист фермера. Проте під час суперечки з’ясувалось, що до поліції у цій справі декілька разів телефонував народний депутат Юрій Береза. Окрім цього, в захопленні фірми «Нива-2010» фігурує міністр юстиції Павло Петренко.
Яке відношення до рейдерства має поліція, міністр Павло Петренко та нардеп Юрій Береза, – дивіться у шокуючому розслідуванні журналістів програми «ЦРУ».

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share