«Краще б ці 100 мільйонів дали на енергозабезпечення»

 Створювати нові підрозділи в уряді недоречно. У нашій країні що більше про щось звітують і запроваджують, то менше працюють, каже політолог 51-річний Віталій Бала.

Кабінет міністрів створює директорати. Їх працівники отримуватимуть від 50 до 70 тис. грн на місяць. Крім того, уряд збільшить кількість співробітників на 959. Директорати займатимуться стратегічним плануванням і формуванням політики міністерств. 100 млн євро на цю реформу планують виділити в Євросоюзі.

 В Україні є громадські організації, які займаються темою реформ у різних сферах. Є і відповідні державні інститути. Чому не залучають їх? продовжує Бала. Виходить, що міністерства досі не знають, що робити. Тоді чим вони займалися весь цей час?

 Чиновники намагаються створити враження, ніби є якийсь рух. Але що менше буде чиновників, то краще. Треба скорочувати державний апарат, говорить політолог Тарас Загородній, 38 років.

 Ця ідея маячня. Виділяють кошти отже, їх потрібно освоїти. Люди за великі гроші почнуть вивчати якісь проблеми і давати рекомендації та вказівки. Але всі проблеми давно відомі. Можна сказати, що в нас немає незалежного суду й нестабільні права власності. А можна взяти грант, поділити гроші і наприкінці року вийти з таким же висновком. Краще б ці 100 мільйонів дали на енергозабезпечення чи реформу суду.

Функції у директоратів розмиті. Зрештою вони скажуть, що ні за що не відповідають.

 Система є калькою з європейських моделей, розповідає політолог 39-річний Віктор Таран.

 У міністерствах створять директорати. Вони відповідатимуть за формування державної політики в окремих галузях та стратегічне планування. Паралельно міністерства по­збавлять невластивих повноважень. Вони перестануть прямо управляти держпідприємствами чи інспектувати їх. А впроваджуватимуть реформи. Ризики корупції зменшаться.

Діяльність директоратів оцінимо через півроку.