Конгрес США дав Трампу простір для маневру з Росією, – експерт

Є чітка позиція американського уряду: санкції з Росії не будуть зняті до повного виконання Москвою Мінських угод. Немає також спроб з боку Вашингтона поєднати вирішення сирійського і українського питань. Хоча на початку 2017 року представники адміністрації Трампа, вочевидь, таку можливість розглядали. Але команда змінилася, і Держсекретар Тіллерсон проявив себе зовсім інакше.
Про це сайту «24» повідомив політичний аналітик Інституту світової політики Микола Бєлєсков.
За словами експерта, наразі Конгрес дав адміністрації Трампа простір для маневру і діалогу з Росією, не ухвалюючи закон про посилення антиросійських санкцій.
Конгресмени дуже войовничо налаштовані щодо посилення антиросійських санкцій. Але поки дали певний люфт Тіллерсону. Тому що після посилення санкцій Вашингтону не було б про що говорити з Москвою. Хоча мова вже йшла про кодифікацію санкцій на рівні Конгресу. Якби такий закон ухвалили, то тоді Трамп не мав би можливості скасувати санкції. Переконати 440 представників Конгресу буде складно, – говорить Бєлєсков.
Але, підкреслює політолог, це не означає, що Конгрес відмовився від ініціативи про посилення санкцій. Якщо в Білому домі будуть проводити лінію щодо скасування санкцій без відповідних кроків Росії щодо врегулювання ситуації на сході України, то почнеться саботаж з боку Держдепу.
Державний департамент США підключить Конгрес, який може ухвалити відповідні закони про посилення антиросійських санкцій. Одним із законопроектів, зокрема, запроваджуються санкції, які сильно вдарять по енергетичній сфері РФ. І це вже будуть санкції, запроваджені Конгресом, які Трампу буде важко скасувати. Тому ситуація для України не настільки погана, – підкреслює Микола Бєлєсков.