КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Колишній скандальний глава «Укроборонпрому» допомагає російському ВТБ віджимати цінні українські підприємства — ЗМІ

Колишній топ-менеджер компаній Ахметова, екс-глава «Укроборонпрому» Сергій Громов активно допомагає санкційному російському ВТБ захоплювати важливі українські підприємства.

Про це йдеться в розслідуванні журналістів, пише Znaj.ua.

Як відомо, нині скандально відомий в фінансових і ділових колах пан Громов є директором Департаменту проблемних кредитів російського банку «ВТБ» в Україні.

У публікації нагадується, що в численних журналістських розслідуваннях ім’я Громова вже спливало як учасника масштабної схеми із захоплення цінних і прибуткових підприємств країни.

«Замовником схеми є діючий чиновник і бізнесмен Віктор Бондик — близький соратник Андрія Клюєва, також наближений до «Сім’ї», безпосередніми організаторами — громадяни Російської Федерації Іван Шехавцов і Андрій Бобишев», — йдеться в статті.

Як зазначається в матеріалі, суть афери полягає в тому, що в якості топ-менеджера російського банку Громов виступає первинним кредитором підприємства, потім, ще до закінчення терміну повернення кредиту, затягує прийняття будь-якого рішення з даного питання, «надуває» борг шляхом нарахування пені і штрафів, а потім продає заборгованість з дисконтом.

З’ясувалося, що при цьому порушуються всі етичні норми взаємин між банком і його клієнтом, ігноруються пропозиції по реструктуризації заборгованості, прохання не нараховувати штрафних санкцій, не блокувати рахунки і не заарештовувати передоплати за продукцію, що надходить.

В результаті, діяльність підприємства стає паралізованою, а далі справа за малим — за допомогою зв’язків в місцевих радах, судах і виконавчих службах Бондик поглинає активи установи, пише видання.

Як пояснюють журналісти, саме таким чином група соратників Януковича спробувала вичавити соки і захопити ПАТ «Дашуківські бентоніти» і два цінних гранітних родовища в Дніпропетровській області — Любимівське і Чаплинське.

Спосіб присвоєння активів стратегічних підприємств все той же — «надування» кредиту з подальшим блокуванням госпдіяльності і поглинання. З цього випливає, що мова йде не про ординарні дії кредитора, а про цілеспрямоване руйнування і захоплення російським банком ключової економічної інфраструктури України, підкреслюють журналісти.

Більш того, як стало відомо, зовсім недавно Громов вів переговори про надання кредитів … «Укроборонпрому».

«Людина «Сім’ї» Януковича впроваджений в саму серцевину найбільш чутливих сфер економіки країни — Укроборонпрому — одночасно є топ-менеджером російського банку, що знаходиться під санкціями України, але продовжує активну експансію на найважливіших вітчизняних підприємствах», — йдеться в розслідуванні.

Важливо підкреслити, що мова йде не про поодинокі випадки або разові рейдерські дії, а про чітко налагоджену схему злочинного привласнення активів українських підприємств в інтересах країни-агресора, резюмує автор статті.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share