Кернесу пропонували стати мером Києва під час Майдану

 Когда ­президент страны, которого избрал народ, давал клятву на Конституции Украины, Библии, публично показывал, что он верит в Бога, приходил в церковь, крестился, молился, причащался, бросил свой народ и как трус отсюда убежал, что о нем можно думать? говорить про Віктора Януковича в інтерв’ю журналістові Дмитру Гордону міський голова Харкова 58-річний Геннадій Кернес на каналі «112 Україна» 19 серпня. Розмовляє російською.

 Те, що стосується глави Адміністрації президента (про призначення на цю посаду Кернеса. ГПУ), розмови такої я ніколи не чув. А щодо міста Києва такі розмови були, каже Геннадій Адольфович. Під час Майдану йому пропонували стати мером столиці.

 Я ніколи (після Майдану. ГПУ) не вивозив своїх дітей у Бєлгород (російське місто. ГПУ). Михайло Добкін (народний депутат з «Опозиційного блоку», колишній голова Харківської облдержадміністрації. ГПУ), здається, свою сім’ю вивозив задля безпеки. Було дуже страшно.

Я не сепаратист. Я не ­самоусунувся, як це зробили міські голови в Луганську, Донецьку. Харків це Україна.

 Тебе намагалися ФСБшники вербувати? запитує Гордон.

 Ні, ніколи, відповідає Кернес.

 Чому?

 Та звідки я знаю? Тому що я єврей.

Зараз я обережніший, пересуваюся на броньованих машинах (Кернеса поранили в ­спину 28 квітня 2014 року. Замах скоїли поблизу гольф-клубу, під час ранкової пробіжки. Куля зачепила хребет, легеню і пошкодила м’язи. ГПУ). Охорону оплачую власним коштом. І копійки грошей не беру з бюджету. Всю заробітну плату перераховую в дитячі будинки, лікарні.

Я знаю цих людей (олігархів. ГПУ). Можу зателефонувати їм, і вони піднімуть слухавку. Як особистості яскраві двоє Рінат Ахметов та Ігор Коломойський. Їхні сильні сторони в кризових ситуаціях знаходять шляхи вирішення.