Зіграйте у «Minecraft» — і зрозумієте, як врятувати світ — IT-експерт

Найближчим часом у світі та Україні нас очікує страшна турбулентність. Триватиме 10-15 років. Про це розповів в інтерв’ю журналу «Країна» ІТ-експерт, засновник SingularityU Kyiv Chapter офіційного представництва Університету Сингулярності в Україні Ігор Новіков.

«Оаз спокою буде вкрай мало. Якщо з цього вийдемо з новою моделлю суспільства і його інститутів, з новим поколінням за кермом і глобальним баченням, майбутнє нас очікує доволі цікаве і непогане. Ера достатку, яку пророкують утопісти футурології, цілком імовірна. Та чи зможемо дійти до неї? Що станеться в цій страшній турбулентності? Завершу думку загадкою: зіграйте у Minecraft чи іншу комп’ютерну гру і зрозумієте, як врятувати світ. Це найпростіший спосіб», — говорить ІТ-експерт.

Нині всі соціальні інститути не відповідають реаліям, каже він.

«Найбільше турбує інститут виробництва і розподілу благ. Зараз це відбувається через роботу. А що буде, коли технології відбиратимуть її? Уже зараз під сумнів ставлять інститут шлюбу. Тут теж може виникнути нова модель: якими мають бути сім’ї, як ростити дітей. Інститут державності теж застарів. Розробляють технологію детектора брехні, яку вбудують у мобільний телефон. Що тоді буде з політикою? А з бізнесом? З маркетингом? А з нашими стосунками?»- запитує Новіков.

«Турбулентність» викличе конфлікт поколінь та зміна клімату.

«Піднімається температура Світового океану. Та лякає не фільм «Післязавтра», а глобальна міграція. До сорокових років її оцінюють у мільярд людей. Як реагує на міграцію сучасний світ, показує Євросоюз. Там рахунок йде на мільйони, а буде — на мільярди. Ці виклики за всіма прогнозами зосереджені на відрізку 10-20 років», — запевняє він.