Зустріч Порошенка і Трампа може дати сигнал до дострокових виборів, – експерт

Вірогідність того, що президент США Дональд Трамп проведе кількагодинну зустріч з Президентом України Петром Порошенком є вкрай незначною. Але якщо вона відбудеться – Україна може отримати певну перевагу.
Таку думку у коментарі сайту «24» висловив експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики Микола Спірідонов.
За його словами, наразі йдеться про те, що Порошенко поїхав до США на якусь конференцію, де він, з великою ймовірністю, зустрінеться із віце-президентом США Майком Пенсом та президентом США у форматі так званої «зустріч на ногах».
Загалом я прогнозую, що довготривалої, кількагодинної зустрічі, скоріше за все, не буде. Якщо дійсно відбудеться довготривала зустріч, яка дасть конкретні результати, то, теоретично, Україна може отримати з того певну перевагу. Просто я, як обережний скептик, такого не прогнозую, – зазначив Спірідонов.
Відповідаючи на запитання щодо результатів цієї можливої зустрічі, політолог зазначив: у разі, якщо очільник Білого дому натякне, що реформи в Україні відбуваються не дуже швидко і загалом не подобається ситуація, треба перезавантажити владу, то цілком імовірно, що доведеться проводити дострокові вибори Верховної Ради і не виключено, що навіть і президента. «Відповідно, ця зустріч може дати сигнал до дострокових виборів. Хоча, насправді, імовірність цього не дуже висока», – наголосив він.
«Також від Трампа як від людини досить сильної у підрахунку грошей можуть прозвучати запитання щодо використання коштів, які виділялися на реформи, створення антикорупційних організацій, тощо», – додав експерт.