КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Зимовий одяг і взуття продають у розстрочку

 Зимовий одяг почали продавати у розстрочку. Бо влітку цей товар майже не купують, каже 30-річна Ірина Андрійко з Вінниці. Працює продавцем у магазині «Модниця».

 Покупець платить перший внесок, потім щомісяця частинами. Доки повністю не розрахується, товар лишається на складі. Акцію придумала власниця магазину. Торік робили великі знижки на зимовий одяг. Але покупців не було. Така послуга є в Європі. Колись були в Німеччині в магазині шуб, побачили оголошення. Пропонували розстрочку на три місяці. Спробували в нашому магазині таке запровадити. Успішно. Особливо популярна акція була серед чоловіків. У жовтні масово брали шуби на виплату, щоб встигнути викупити до Нового року на подарунок. 15 пуховиків оформили в розстрочку. Як перший внесок лишають 500 гривень. Далі хто скільки може, до повної виплати. Середня ціна на пуховик із натуральним хутром 2600 гривень. Узимку вони коштували вдвічі дорожче. Хоча й вибір гірший. Розібрали найбільш ходові розміри від 44 до 48-го.

У вінницькому магазині «Чобіток» у розстрочку можна придбати зимове взуття.

 Співпрацюємо з харківською фабрикою. Весною нам пізно прислали партію, яку замовляли взимку. Звісно, влітку ніхто чобіт не купуватиме. У мене працюють чотири продавці, яким треба платити зарплату. Тому вирішила пропонувати зимове взуття на виплат, говорить власниця 40-річна Ірина Дронюк.

 Обручки з діамантами продаємо у розстрочку на рік, розповідає менеджер столичного ювелірного магазину Юлія, прізвище не називає. Є пари, які освідчуються прямо у нас. Одразу вибирають обручки. Лишають завдаток, а потім мають виплачувати решту суми рівними частинами. Іноді закохані сваряться через місяць і приходять за завдатком. Якщо виплатили половину вартості прикраси, гроші не повертаємо. Просимо викупити. Буває, внесли 200 гривень і більше не платять. За три місяці повертаємо обручки на прилавок. Про це одразу попереджаємо клієнтів.

У розстрочку можна взяти посуд, білизну, килими.

 Популярність таких послуг ознака того, що економіка в застої. У людей немає вільних грошей на покупки, додає бізнес-експерт 40-річний Андрій Степановський.

 Це вихід для невеличких магазинів, які займаються однією групою товарів. Наприклад, шуби можна розпродувати влітку, а купальники взимку. Хоча при цьому продавці знижують ціну. Їм буде важко заробити на новий товар. Про це ніхто не думає, бо підприємцям потрібні гроші зараз.

За кордоном магазин домовляється з банком про безвідсоткову позику для клієнтів. Фінустанова бере на себе ризики, страхує від інфляції. Але магазин одразу отримує гроші, а людина товар.

Розстрочка не буде дуже популярною серед покупців. Мій друг у Києві так розпродував торік жіночі сумки. Каже, досі має ті, за які внесли завдаток і не викупили. Що робити з товаром не знає.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share