КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Згадати Все. Тонкощі типового інтер’єру: чому всі квартири виглядали однаково

І як здати в оренду свою квартиру, коли всі хочуть «без радянських надбань». Чим їм не вгодила югославська стінка та килими? А колись так жили всі.
Велика китайська стіна – грандіозна пам’ятка стародавньої архітектури. Або єрусалимська Стіна плачу – ізраїльська святиня, місце паломництва і молитов. А це – стінка! Альфа і омега типового інтер’єру, починаючи з 1970 років і аж донині.
В ній зберігали все найцінніше – від махрових шкарпеток до імпортного алкоголю. Ця суперконструкція могла займати половину площі невеличкої кімнати. Але без неї інтер’єр або, як тоді казали, «мебліровка», вважалася неповноцінною. Стінка мала бути в кожному домі.
Радянські меблі в 1950-1960 роках нічим не поступалась західним аналогам. Дизайн – цілком у дусі епохи. Простота форм, мінімалізм, функціональність, якісні матеріали – такі речі зараз навіть мають колекційну цінність. У 1970 році же беруться штампувати типові, не дуже красиві і не зовсім якісні вироби. Їх легко зламати, але непросто дістати.
Щоб роздобути темно-коричневу лаковану стінку із ДСП, доводилось шукати блат, ставати на чергу – і врешті одним махом віддати аж 1000 рублів, які так довго збирали всією родиною.
Щоб дізнатись більше про радянську «мебліровку» – дивіться випуск програми «Згадати все».

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share