КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Згадати все. Культові напої

Компоти-узвари, легендарний лимонад «Буратіно» та порошок «Юпі», в якому вмістилась вся таблиця Менделеєва – це культові напої, без яких не обходилося життя у пізні радянські і ранні незалежні роки України.
Дітей ніхто не питав. Агітпроп сказав пити дітям молоко! І це робили без зайвих заперечень. Але навіть найчемніші не могли стерпіти знущання у вигляді пінки. Споживання кип’яченого молока в усі часи і майже усіма дітьми розцінювалось як тортури.
Інша справа – молочні продукти. Морозиво, ряжанка – це все добре, але ніщо не могло зрівнятися із молочним коктейлем.
А от дітям кава була малоцікава. Інша справа – какао. А ще краще лимонад чи дюшес. Та взагалі будь-який газований напій. Це було доступно завдяки тим самим автоматам з розливу газованої води. Ще один символ епохи. Одна копійка – просто вода з газом, три копійки – і цей напій ще й підсолоджений сиропом. Смакота!
Та це були фокуси для дітей, у дорослих своя була магія.
Чому індійські чай та кава вважалися кращими за вітчизняні, яка солодка водичка лізла носом, як можна було обдурити класичний радянський апарат з газованою водою, скільки часу ріс чайний гриб в трилітровій банці та як смакувала «Пепсі» євпаторійсього розливу – дивіться у програмі.

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share