Збудник ботулізму не змінює смак їжі

В Україні зростає захворюваність на ботулізм. 27 травня від цієї недуги помер 40-річний киянин, 8 червня 38-річний фельдшер із Сумщини. За останній тиждень поодинокі випадки недуги зареєстровані в кількох областях Київській, Сумській, Полтавській, Херсонській, Запорізькій, Вінницькій, Рівненській та Львівській.

У Держпродспоживслужбі запевняють, що вже вилучили зі столичних магазинів продукцію сумнівної фірми.

 Рибу виробляла фірма «Чудо-юдо» зі Світловодська Кіровоградської області. Поінформували всі регіони України. Дані продукти вже не постачаються, каже Олег Рубан, 43 роки, начальник головного управління Держпродспоживслужби в місті Київ.

У зоні ризику в’ялена, копчена й солона риба, гриби домашнього консервування, м’ясні та рибні консерви, домашня ковбаса.

 Найнебезпечніше те, що накопичення ботулотоксину в продукті не змінює його смак, каже Ольга Голубовська, 50 років, професор, головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України.

Із сироваткою від ботулізму в Україні проблеми третій рік. Препарат російського виробництва Міністерство охорони здоров’я не сертифікує, бо виробник не надає документи для перереєстрації. Рятує лише засіб, який завозять нелегально.

В Україні щорічно реєструють 120150 випадків захворювання на ботулізм. 5% закінчуються летально. 2016 року ботулізм виявили в 96 осіб. Серед них 10 дітей. Померло дев’ятеро людей.

2,63 тисячі гривень коштує одна доза сироватки від ботулізму в інтернеті. Обіцяють доставити протягом одного-двох днів. Якщо купуєш більш як три дози, пропонують знижку 10%. Є польського та російського виробництва.