КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

За п’єсою «За двома зайцями» створять балет

29 і 30 червня в Національний опері України відбудеться прем’єра балету «За двома зайцями». Це перша хореографічна постановка за мотивами комедії Михайла Старицького.
У виставі збережуть сюжет — історію київського цирюльника Голохвостого, який одночасно залицяється до багатої і негарної Проні та бідної красуні Галі.
Одягнуть акторів у стьобані ватники, кольорові кожухи і вбрання з яскравими принтами, аплікаціями й мереживом. Наприклад, Проня Прокопівна, яку зіграє солістка Нацопери Тетяна Андрєєва, мінятиме вбрання 5 разів.
«Канва наших «Зайців» тільки здається простою й примітивною, каже композитор Юрій Шевченко. — А починаєш в неї занурюватися і розумієш, що розказати про «промотаного цилюрника» симфонічної музики надзвичайно складне творче завдання. Я місяці зо три вагався чи використовувати відому пісеньку Голохвастого та компанії «В нєбє канарєєчка літає… «. Звичайно, зухвалі куплети я не просто процитував. «Погрався» з мелодією, але глядач її безумовно впізнає. Буде ще багато знайомих пісень, народних мотивів, але кумедно «перекручених».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гостинний двір на Подолі продовжує руйнуватися

Комедію «За двома зайцями», написав Михайло Старицький. П’єса мала різні режисерські трактування. Прем’єра вистави на сцені київського театру Бергоньє відбулась 4 листопада 1883 р.
Комедія «За двома зайцями» стала одним з найбільш репертуарних творів українського театру. У 1961 р. зняли однойменний фільм. «В основі картини шаржування, висміювання технології соціального ліфта, креслення якого наприкінці ХІХ століття почали опановувати вихідці з низів, доти заблокованих в тому самому низу, а тепер вони можуть вільно рухатися по діагоналі Андріївського узвозу, туди, на Хрещатик і Лаврські пагорби, — каже кінокритик Сергій Тримбач. — Історично це зримувалося з 1990-ми, які досі не закінчилися й відтак переважну більшість депутатських крісел у Верховній Раді займають Проні Прокопівни і Голохвості. Хіба ні? А придивіться і лексикончик майже той самий, і «образованіє», і легкість обіцянок та вибудови ілюзійних конструкцій, якими забілюють наші очі».

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share