Жінка вперше перепливла Ла-Манш

6 серпня 1926 року, вперше за всю історію, жінка перепливла Ла-Манш. Це була американка Гертруда Едерле.

Народилася Гертруда в родині німецького іммігранта, що мав м’ясну лавку в Манхеттені; більшу частину дитинства вона провела в Нью-Йорку. Плавати юну Труді навчив батько — тренувалися вони в сімейному літньому будиночку.

У 1924-му Гетруда виступила на Літніх Олімпійських Іграх — і виграла золоту медаль в естафеті на 400 метрів вільним стилем — винос і бронзову медаль за запливи на 100 і 400 метрів, чимало розчарувавши своїх шанувальників, які чекали від неї три золотих медалі).
У 1925-му Едерле пропливла через всю Нижню Бухту Нью-Йорка, від Манхеттена. 21 милю спортсменка зуміла подолати за 7 годин.

Трохи пізніше перша спроба перепливти закінчилася невдачею — тренер Гетруди, Джабез Вольфа, був змушений послати за нею іншого плавця.

Справитися з Ла-Маншем Гертруді вдалося лише через рік; стартувала вона з Франції, з мису Грі-Не в 7.05 ранку 6-го серпня 1926 го. Через 14 годин і 30 хвилин Труді вийшла на берег поблизу Кінгсдауна, Кент, Англія. Рекорд, встановлений Едерле, протримався 24 роки — і лише в 1950-му його побила Флоренс Чедвік, яка здолала Ла-Манш за 13 годин і 20 хвилин.
6-го серпня 1926 го на буксирі, з якого вона стартувала, були присутні її сестра Маргарет, її батько і Джулі Харпман — журналістка «Нью-Йорк Дейлі Ньюс».

Інших репортерів Гертруда пускати на буксир відмовилася; основна маса журналістів була змушена скористатися іншим судном. Кілька разів буксир навмисно підпливав до Едерле — в надії, що плавчиха торкнеться борту судна і тим самим зробить свою спробу недійсною. Однак Едерле на спокусу не піддалася.