КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Електронна гривня може з’явитися в Україні: перші подробиці

Національний банк України розглядає можливість випуску електронної гривні на базі інноваційних технологій. Пілотний проект передбачає запуск інноваційного платіжного інструменту.
Електронну гривню можуть запровадити у рамках заходів проекту Cashless еconomy, повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» у прес-службі НБУ. Експерти аналізують можливості використання технологій blockchain для впровадження інноваційної, високозахищеної, ефективної і гнучкої платформи, покликаної задовольнити потреби платіжного ринку країни і вирішити проблемні питання у сфері безготівкового обороту коштів в Україні.
«Зараз НБУ працює над можливістю створення такого програмно технологічного рішення. Його реалізація дозволить побудувати загальнодержавну, прозору і високоефективну роздрібну платіжну платформу з мінімальним транзакційними витратами і практично миттєвою швидкістю переказу грошей від одного учасника до іншого», – зазначили у відомстві.
На першому етапі вивчається можливість пілотного впровадження прототипу платформи та інноваційного платіжного інструменту.
Пілотний проект планують провести на волонтерських засадах із залученням ініціативних учасників платіжного ринку України. Після реалізації пілотного проекту та оцінки його результатів Нацбанк прийме рішення про подальші дії щодо повномасштабного розгортання платформи і наступних етапів.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share