КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Донецькі бойовики борються з українськими товарами

У Донецьку бойовики шукають товари, віроблені в Україні. Жителі міста кажуть, что окупанти намагають порвати усі зв’язки з підконтрольнімі Україні теріторіямі. Про це пише Сегодня.

В кінці травня так зване «міністерство доходів і зборів ДНР» видало наказ про заборону продажу українських товарів на окупованих територіях Донецької області. Це викликало хвилю невдоволення у торговців та покупців. Для продавців головне, щоб товар був проданий, а у випадку з російськими продуктами це проблематично. Донеччани стверджують, якість товарів з Росії невисока порівняно з українськими. Покупці ж сподіваються, що все одно буде знайдена лазівка ​​для поставок товарів з вільних територій.

«Нинішні керівники «ДНР» розуміють, що в Донецьку вже плюються при вигляді російських товарів — несмачних, неякісних, дорогих. Ще так-сяк — продукти з Білорусі або місцеві виробники. Але все одно прямо змушують возити з РФ непотріб, який просто лежить на полицях. На ринках тільки й чути: «А це у вас українське? А де купити?». Продавці вже почали розповідати, що картоплю з Волновахи возять, м’ясо — з Курахового, помідори з Херсона, — каже донеччанка Вероніка. — У магазинах ще лежать українські товари, але продавці вже говорять, що скоро їх не буде. як терміни придатності вийдуть — так все, і нове навряд чи буде завозитися».

«Летючі загони» з трьох-чотирьох перевіряючих були помічені в декількох супермаркетах на околицях Донецька. На ринках при появі «загонів» торговці вважали за краще моментально закритися.

«Вийшов на Покровський ринок — здивувався. Працює десята частина кіосків. Продавці тихенько сказали «У нас перевірка» і швидко вийняли з вітрини бакалію з позначкою «зроблено в Україні». Тільки через два дні ринок знову запрацював майже в повну силу, але все одно відчуття, що товарів не вистачає», — поділився донеччанин Микола.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полный русский мир: показали порожні прилавки супермаркетів Донецька

Продавці дрібних магазинчиків кажуть, що серед приватних підприємців і продавців ходять страшилки на тему перевірок.

«Говорять, одного з власників кількох магазинів вже не можуть знайти тиждень. Людина після перевірки просто пропала і не виходить на зв’язок. Його магазини обшукали, конфіскували український товар, виписали штраф на кілька сотень тисяч рублів і саме після цього він зник. При цьому він не втік, а просто приїхали якісь люди і забрали в невідомому напрямку», — ділиться продавець Марина.

Підприємці розповідають, що поки толком нічого не зрозуміло. Заборона забороною, але що робити з уже завезеним товаром. «Начебто сказали має бути завезення до 1 червня, відбите в документах. У мене напої, які були завезені в кінці травня. Але вже до них були претензії, мовляв, прибирай з прилавка. Я сказав, що не буду, документи в порядку», — ділиться продавець на ринку Тимур.

Донеччани вважають, що подібними перевірками так звана «влада ДНР» намагається, по-перше, створити видимість роботи, а по-друге, порвати будь-які зв’язки з підконтрольними територіями України.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share