КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Долар міг би коштувати 20  гривень

 Нацбанк регулярно викуповує валюту на міжбанку. Цим не дає суттєво зміцнитися гривні, говорить економіст Олександр Охріменко, 53 роки.

На 12 червня НБУ встановив офіційний курс долара на рівні 26,12 грн. В обмінниках валюту купують по 25,9 грн, продають по 2626,1.

 На міжбанку американська валюта коштуватиме 26 гривень. В обмінниках опуститься до 25,4. Якби НБУ не викуповував надлишок, долар міг би вже коштувати 20 гривень.

 Незначне зміцнення гривні пов’язане з початком сезону відпусток. Люди здають валютні заощадження, щоб отримати гривні для відпочинку, каже економіст Андрій Новак, 44 роки. На міжбанку також ситуація хороша, бо надходять кошти від аграрного експорту. Ще позитивно впливає останній транш Міжнародного валютного фонду. Зараз можна опустити курс до 25 гривень. Але для цього потрібна правильна державна політика. Проблема в тому, що немає бази прогнозування й курсової стратегії. Тому ми не можемо уявити, що робитиме Нацбанк чи уряд. Те, що НБУ називає стратегією плаваючого курсу, це самоусунення. Якби була нормальна курсова політика, гривня могла б відвойовувати мінімум 50 копійок на рік.

Курс долара знову почне рости в серпні, вважають експерти.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share