КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

ДАІ по-новому: як в Україні працюватиме дорожня поліція

Дорожня поліція поки патрулює 10 основних магістралей України. Крім патрулювання доріг, поліцейські реагуватимуть на виклики поблизу. До осені вона запрацює в усіх містах країни. Повідомляє сайт «Сегодня».

Як працюватиме дорожня поліція

«Дорожні поліцейські перебуватимуть у постійному русі без організації засідок в кущах «, — запевнив заступник директора департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Поки поліцейські будуть патрулювати певні ділянки доріг. Стежитимуть за трасами міжнародного і державного значення Київ-Харків (відрізок траси М-03), Київ-Зборів (відрізки трас М-06, М-21, М-12, Н-02), Ягодин-Сарни (відрізок траси М-07) та Луцьк-Ковель (відрізок траси М-19) .

«Дорожня патрульна поліція це не окремий підрозділ. Це такі ж патрульні поліцейські, які несуть службу на вулицях міст. Також вони нестимуть службу на трасах міжнародного і національного значення. Ніякої окремої структури або окремого підрозділу немає», пояснив Білошицький.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 30 екіпажів дорожньої поліції вийшли на патрулювання

«Патрульні зможуть реагувати не тільки на порушення ПДР і громадської безпеки, а й на повідомлення про правопорушення за маршрутом їхнього патрулювання. Найближчим часом для них обладнають 8 постів на дорогах, де раніше розташовувалася ДАІ — дорожні станції патрульної поліції. У майбутньому автомобілі дорожньої поліції забезпечать камерами вимірювання швидкості.

Дорожня поліція повністю замінить ДАІ на дорогах за містом.

«Робота дорожньої поліції не буде докорінно відрізнятися від завдань патрульної, але стане більш спеціалізованою, пояснив речник МВС Артем Шевченко. Патрульні працюють у межах міста, а дорожня поліція стежитиме тільки на трасах державного та міжнародного значення».

Зарплату таким поліцейським планують встановити, як і у патрульних поліцейських близько 8 тис. грн на місяць.

Які обов’язки та повноваження будуть у дорожньої поліції

У патрульній поліції говорять, що дорожня поліція від них буде відрізнятися не тільки тим, що вони патрулюватимуть дорогу, відповідатимуть за безпеку на дорозі. Вони також будуть займатися безпекою громадян, виїжджати на спеціальні виклики, які перебуватимуть в їхньому периметрі.

Планується, що на дорогах одна машина поліції патрулюватиме кожні 25 кілометрів шляху. Це повинно зменшити кількість ДТП.

Дорожня поліція працюватиме за Положенням про патрульну службу. Так, поліцейський при зупинці автомобіля повинен:

привітатися, назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання та показати, на вимогу, службове посвідчення

по можливості надати допомогу водієві (у разі несправності його автомобіля)

Також дорожня поліція може:

вимагати від громадян дотримання громадського порядку

фіксувати правопорушення

оглядати автомобіль і вантаж

Отримавши штраф водій може оплатити його на місці, але не готівкою.

З вересня у всій патрульній поліції очікується поповнення стартував новий набір до підрозділу. Частина з відібраних інспекторів служитиме у дорожній поліції. Запланований штат близько 2000 осіб.

12 червня в Україні запрацювала нова дорожня поліція. Екіпажі виїхали на чергування 10 основних доріг країни.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share