КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Грузія вимагатиме видачі Сакашвілі

Міністр юстиції Грузії Тея Цулукіані заявляє про готовність грузинської сторони вимагати від США видати екс-президента Михайла Саакашвілі, що знаходиться в розшуку, якщо він вирішить оселитися в цій країні.

Міністр заявила, що Грузія буде вимагати екстрадиції Саакашвілі від будь-якої країни, де він вирішить залишитися, інформує Інтерфакс.

«Якщо це буде Україна, куди він, як сам каже, повернеться, то тут у нас процедури завершені і всі докази, які у нас були ще в 2014-2015 роках вже передані українській стороні. І якщо в Україні з’явиться політична воля співпрацювати з Грузією, вони можуть прийняти рішення щодо його передачі», — заявила міністр.

«Що стосується інших країн, наприклад, США, то в разі, якщо колишній президент там вирішить залишитися, нам знадобляться правові консультації з цими країнами, включаючи переговори і угоду про видачу», — зазначила Цулукіані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Саакашвалі розповів, чи шукає політичний притулок

26 липня стало відомо, що президент України Петро Порошенко видав указ, яким позбавив громадянства Саакашвілі. В адміністрації президента України пояснили, що припинення громадянства пов’язано з поданою ним недостовірною інформацією при оформленні документів. 29 липня Саакашвілі заявив, що має намір звернутися до Вищого адміністративного суду в зв’язку з позбавленням громадянства України, а потім — до Європейського суду з прав людини.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share