КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Гривня продовжить зміцнення до кінця року: в НБУ назвали причини

Нацбанк України вбачає позитивні фактори для зміцнення курсу гривні до кінця 2017 року. Проте зміцнення національної валюти залежить не стільки від НБУ, скільки на неї впливає ситуація на ринку та політична складова.
Про це в інтерв’ю UBR розповів заступник голови НБУ Олег Чурій.
«Практика минулих років показала ймовірність негативного впливу політичної складової. Але поряд з позитивними факторами, які гратимуть на стороні гривні, як, наприклад, захід виручки від реалізації вже нового врожаю, помітні нові позитивні сигнали. Ми не зміцнюємо курс, а йдемо за ринком», – пояснив Чурій.
Заступник голови НБУ також зазначив, зміцненню курсу гривні та заходу в Україну додаткової валюти сприяють також успішні аукціони Фонду держмайна з продажу пакетів акцій обленерго.
Окрім того, Чурій назвав ще одним важливим фактором для зміцнення курсу гривні повернення на український борговий ринок нерезидентів, які напередодні взяли участь в аукціоні Міністерства фінансів України з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Заступник голови Нацбанку пояснив, що це пов’язано як зі стабілізацією ситуації в Україні, так і з позитивним ставленням інвесторів до ринків. Він зазначив, що регулятор очікує на збільшення присутності нерезидентів на цьому ринку.
Щодо самих ОВДП, то інтерес інвесторів викликали саме гривневі цінні папери, які останнім часом мають вищий рівень прибутковості, ніж євробонди.
«Тому інтерес до України помітний, як і інтерес увійти в локальну валюту. Поки інвестували невеликий обсяг – близько 460 мімльйонів гривень, але сподіваємося, що точковою інвестицією інвестори не обмежаться», – висловив спожівання Чурій.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share