КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

ГПУ обшукує низку підприємств Фірташа: названо причини

Генеральна прокуратура України спільно з Нацполіцією викрили незаконну схему щодо розкрадання грошей та ухилення від сплати податків підприємств, які входять до бізнес-групи Group DF українського бізнесмена Дмитра Фірташа.
Про це повідомляє прес-служба ГПУ у Facebook.
В ГПУ пояснили, що протягом 2015-2017 років члени організованого злочинного угруповання з метою розкрадання коштів та ухилення від сплати податків підприємства, що входять до Group DF, організували діяльність низку фіктивних підприємств і підконтрольних страхових компаній.
«З метою виведення коштів у тіньовий сектор економіки у 2015-2017 роках між вищезгаданими підприємствами і страховими компаніями «СК Саламандра-Україна», «СК «Дім Страхування» укладено договір страхування, на підставі якого страховим компаніям перераховані фіктивні страхові внески», – пояснили в ГПУ.
Правоохоронці зазначили, що були застраховані свідомо непотрібні страхові випадки, які фактично не настали і не повинні були настати, про що достовірно було відомо членам злочинного угруповання.
Так, мовиться про ПрАТ «Северодонецьке об’єднання Азот», ТОВ «Міжріченський ГЗК», ПАТ «Юкреніан Кемікал Продактс», ПАТ «Рівнеазот», ДП «Хімік», ПАТ «Азот» та інші підприємства групи.
Надалі розкрадання цих коштів здійснювалося шляхом страхування цими ж підконтрольними страховими компаніями фіктивних кредитних договорів та договорів купівлі-продажу «сміттєвих» цінних паперів інших підконтрольних зазначеним особам фіктивних підприємств і підставних фізичних осіб, – мовиться у повідомленні ГПУ.
Там додали, що після прогнозованого неповернення цих кредитів страхові компанії повністю відшкодовували такі фіктивні ризики фінансової компанії з подальшим виведенням готівки через банківські установи.
Зазначається, що готівка, отримана в результаті злочинної діяльності, скеровувалася підприємствам реального сектору економіки.
В ГПУ зазначили, що наразі проводяться санкціоновані обшуки в офісних приміщеннях і місцях проживання осіб, причетних до скоєння злочину.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share