КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Головні новини 14 червня: спалах небезпечних хвороб в Україні, пожежа багатоповерхівці у Лондоні

Інфекційна хвороба ботулізм добралася до Одещини. Медики також повідомляють про спалах кору в Україні. У Лондоні у житловому 24-поверховому будинку сталась масштабна пожежа, 12 людей загинули. Такими були головні новини 14 червня.
Небезпечні хвороби
Більшість хворих в Україні заразилися через в’ялену рибу, четверо людей померло. Останньою жертвою хвороби став 52-річний чоловік, який напередодні помер в одеській лікарні.
Він придбав в’ялену рибу в одному з міських супермаркетів і через три дні після її вживання звернувся до медиків з типовими для ботулізму симптомами.
За словами лікарів, йому встигли дати сироватку від ботулізму, проте та його не врятувала. Через п’ять днів після споживання злощасної риби чоловік помер.
Смертельна хвороба вже поширалась на Київщині, Херсонщині, на Запоріжжі, а також в Полтавській, Сумській та Вінницькій областях.

Випадки захворювання на ботулізм зафіксовані вже в семи областях України
В Україні також спалах кору. Зараз зафіксовано 735 випадків кору, з них 536 випадків – у дітей та підлітків. Географічно – в 15 регіонах України.
Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Часто може ускладнитись пневмонією та може викликати ураження головного мозку. А щонайгірше ніякого специфічного лікування кору не існує… Єдиний ефективний метод – щеплення.
Пожежа в Лондоні
У Лондоні в 1 ночі пожежним надійшло повідомлення про велику пожежу у житловому 24-поверховому будинку. Рятувальники були на місці вже за 6 хвилин. Пожежа виникла на другому поверсі. Вогонь миттю охопив усю будівлю, в якій перебували кілька сотень людей.

Полум’я було настільки потужним, що пожежники не могли з ним впоратись навіть до ранку. За попередніми даними, вже загинуло 12 людей. Ще понад 70 мешканців будинку отримали поранення, 20 із них перебувають у критичному стані. Що стало причиною пожежі – наразі невідомо.

Також стало відомо, що через пожежу в Лондоні можуть відтермінувати переговори щодо Brexit. Консервативна партія прем’єр-міністра країни Терези Мей відклала повідомлення про оголошення про формування правлячої коаліції через масштабну пожежу у лондонській багатоповерхівці.

Безвіз з Японією?
Кабінет міністрів Японії розпочав роботу над скасуванням віз для українців. А місцевий парламент обіцяв посприяти.
Про конкретні терміни запровадження безвізу говорити ще зарано. Однак, там працюють, щоб на Олімпійські ігри в Токіо (2020) українські громадяни вже могли їхати без віз.

Електронна гривня
Імовірно, скоро українці зможуть розраховуватися електронною гривнею. Зараз НБУ лише працює над можливістю створення такого програмно технологічного рішення. Проте вже стартував перший етап. Та поки не відомо, як виглядатиме таке ноу-хау.
«Зараз НБУ працює над можливістю створення такого програмно технологічного рішення. Його реалізація дозволить побудувати загальнодержавну, прозору і високоефективну роздрібну платіжну платформу з мінімальним транзакційними витратами і практично миттєвою швидкістю переказу грошей від одного учасника до іншого», – зазначили у відомстві.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share