В Україні спалах небезпечної інфекції: кількість хворих близька до тисячі

У 2017 році в Україні різко зросла кількість інфікованих на інфекцію кір. Хворих зареєстрували у 15 регіонах України. Загалом зареєстровано 735 випадків кору, з них 536 випадків – у дітей та підлітків.
Про це повідомили у прес-службі МОЗ.

Найбільше випадків інфікування зафіксували у Івано-Франківській (392 хворих) та Одеській (267 інфікованих) областях.
У Тернопільській області зареєстрували 19 випадків, Дніпропетровській – 11, Вінницькій – 9, Чернівецькій – 8, Львівській – 7, Закарпатській області та Києві – по 4, Хмельницькій – 3, Кіровоградській – 2. Поодинокі випадки зареєстровані у Донецькій, Житомирській та Черкаській областях. 10 випадків кору у Львівській, Чернівецькій, Київській, Черкаській областях та Києві.

Як пояснили у Мінохороні здоров’я, таке збільшення випадків захворювання на кір пов’язано з тим, що українці все частіше відмовляються від щеплень.

У відомстві наголосили, що заразитися на кір може будь-яка людина, що не має імунітету.

Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Часто це захворювання може ускладнитись пневмонією та може викликати ураження головного мозку.

При цьому специфічного лікування кору не існує. Єдиний ефективний метод – захиститись, зробивши щеплення.