В Україні закривають сільські школи: вже відомі причини

На Львівщині навчальний рік не розпочнеться у дев’яти школах. Адже у кожній з них навчається менше п’яти школярів.
Вчителям місцева влада обіцяє знайти нову роботу, а в приміщенні школи хочуть зробити музей. Учнів переведуть у найближчі школи за декілька кілометрів. Дібратися туди діти зможуть автобусом.
Село складається із 49 хуторів, які розташовані від центральної частини, котрі на кілометр, два, три, і кожного дня школярик зранку звозить дітей на навчання в школу, а в вечірній час – розвозить, – розповіла Ірина Білостоцька, директорка Топорівського НВК.
Дирекція переконує, що в вншій школі у дітлахів більше можливостей. Мовляв, інфраструктура – краща, а конкуренція – вища. Батьки погоджуються, втім вони категорично проти, аби школу закривали. Їх підтримують і в департаменті освіти. Там кажуть: початкова школа має бути розташована якнайближче до дитини. І перш ніж закривати навчальний заклад, потрібно відслідкувати динаміку народжуваності в певному селі і зрозуміти, чи є зміст утримувати там школу.
Зазначимо, минулого року в Україні закрили 170 сільських шкіл. У кожній з них навчалось не більше 25 учнів.

+Відео