КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

В майбутньому Земля може стати пласкою — вчені

Якщо швидкість, з якою обертається Земля, збільшиться, то в найближчому майбутньому голуба планета може втратити свою круглу форму. Про це повідомляють kp.ua з посиланням на Livescience.

Учені стверджують, що Земля з часом може стати пласкішою. Як аргумент наводять приклад карликової планети з Сонячної системи — Хаумеа. Вона виглядає як камінь на морському узбережжі, витягнута на екваторі і стисла з полюсів. Співвідношення її осей становить 2:1. Усе це через швидкість, з якою вона обертається навколо власної осі. Планета-карлик найшвидша серед планет за обертанням. На один оборот їй потрібно менше 4 годин.

Земля також дещо сплюснута біля полюсів. Вчені впевнені: якщо наша планета почне обертатися з такою ж швидкістю як Хауме, то витягнеться в співвідношенні 1 до 3.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: NASA показало марсіанський позашляховик

У сузір’ї Дракона вчені з Іспанії, Швейцарії та Італії знайшли планету, на якій може існувати життя. Вона розташована на відстані 21 світлового року від Землі. Завдяки такій відстані на планеті можлива циркуляція рідини. Температура на поверхні планети 75°С. Планета майже утричі важча за Землю.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share