Військовий катер «Чигирин» вийшов в море після 20 років ремонту

В Одесі закінчується підготовка першого походу відновленого військового катера «Чигирин».

У ремонтних доках судно провело майже 20 років, повідомляє прес-служба військово-морських сил України.

За цей час судно жовного разу не виходило в море. Але травневі навчання в морі показали, що катер відновлений і повністю готовий до виконання бойових завдань.

На його борту курсанти інституту ВМС відправляться в катерний похід до іноземних портів у Варні і Констанці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали, як стріляє український бойовий дрон «Командор»

«Чигирин» — українське навчальне судно Академії ВМС України, побудоване 1984 році. Катер входив до складу суден забезпечення Чорноморського вищого Військово-Морського училища ім. П. С. Нахимова. На ним встановлено шефство Чигиринською районною державною адміністрацією. У 2014 році після початку російської інтервенції в Україну судно захоплене, прапор Військово-Морських Сил України спущено та піднято російський. Пізніше переданий українській стороні.

Лише 18,3% Чорноморського флоту 22 роки тому отримала Україна, а інше відійшло — Росії. Президент України Леонід Кучма та Росії Борис Єльцин підписали угоду про розподіл 9 червня 1995 року у Сочі. Ця угода була компромісом, бо Росія не хотіла віддавати Україні кращі бойові кораблі. У 1992 році після розпаду СРСР Чорноморський флот перейшов під контроль України за територіальною приналежністю.