Відійшла жінка, якій присвятили пісню «Гуцулка Ксеня»

На 96-му році життя в американському Чикаго померла Ксенія Бурачинська-ДанилишинА. Композитор Роман Савицький присвятив їй пісню-танго «Гуцулка Ксеня».

 Коли мені було 13 років, мама влаштувала прийом, згадувала Ксенія Бурачинська-Данилишин. Я попросила свого дядька скласти пісню, яку співала би вся Гуцульщина. Він скомпонував її за кілька хвилин. За тиждень текст надрукували в місцевій газеті, а біля нього розмістили мою фотографію. Пісню одразу всі полюбили. Але я була не в захваті від несподіваної популярності. Хотілося, щоб люди перестали мене впізнавати.

Існує й друга версія написання пісні «Гуцулка Ксеня». Нібито автором був композитор Ярослав Барнич.

Ксенія Бурачинська-Данилишин народилася в селі Шешори Косівського району на Івано-Франківщині. Під час Другої світової її родина втекла в Словаччину. 1950-го жінка оселилася в Чикаго разом із чоловіком Ярославом Данилишиним. Він помер у червні 2011-го. У подружжя залишилося двоє дітей і четверо онуків.